DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības
1
1

Ventspils - pirmā pilsēta Latvijā, kur brīvdabas objekti kļūs pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Biedrības “Integrācijas Inkubators (I+I)” un SIA “MobilCentrs” “Mobilitātes Centrs cilvēkiem ar kustību traucējumiem (MobilCentrs)” projekta ietvaros iegādātas ierīces, lai paplašinātu vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem Ventspilī.

Laikā, kad ir vēlams pavadīt laiku un komunicēt ar cilvēkiem brīvā dabā, ir svarīgi, lai tas būtu pieejams ikvienam, arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz šim neviens no Latvijas brīvdabas objektiem nav bijis pieejams cilvēkiem, kas pārvietojas ratiņkrēslā. Ventspils pilsētas un transporta infrastruktūras ir piemērotas ratiņkrēslu lietotājiem, taču dodoties apmeklēt dabas objektus pilsētas robežās, pilnvērtīgi izbaudīt tos traucē nelīdzens zemes segums.

Ventspilī ir reģistrētas  1120 personas ar kustības traucējumiem (499 no tām ir personas ar 1. vai 2. grupas invaliditāti), ap 2000 personām ar  citām slimībām, kurām   mobilitātes problēmas ir diagnozes blakusparādība, tādēļ šāds pakalpojums būtu ļoti pieprasīts un veicinātu iedzīvotāju ar kustību traucējumiem mobilitāti.

Šī projekta mērķis ir vairot mobilitātes iespējas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projekta ietvaros iegādātas īpašas kāpurķēžu ierīces Freedom Trax (ASV), modelis FT1 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ratiņkrēslos un pacelšanas iekārta invalīdiem Sano Liftkar PTR160 - kāpšanai pa kāpnēm. Iekārtas sniedz iespēju pārvietoties pa zemi ar nevienmērīgu segumu - smiltīm, sniegu, zāli, kā arī nokļūt kalna virsotnēs un baudīt dabas un pilsētas ainavas no vietējā kalna – Lemberga hūtes.

Pakalpojums tiks piedāvāts bez maksas visām personām ar invaliditāti, kuras vēlas saņemt mobilitātes pakalpojumus, vienojoties par to pēc iepriekšēja pieraksta - pastaigām pilsētas pludmalē, Briežu dārzā, “Lemberga hūte” kalna pakājē un citos dabas objektos pilsētas robežās. Tiek piedāvāti arī asistenta pakalpojumi.

Pakalpojumi:

  1. Invalīdu pacelšana kalnā (SIA MobilCentrs)
  2. Pastaigas (SIA MobilCentrs- aprīkojuma piegāde + palīdzības pakalpojumi*, Biedrība  “Integrācijas Inkubators’’ - pats aprīkojums)

(*) apmaksāts pakalpojums, ja sociālajā dienestā iesniegtais projekts par pakalpojuma finansējumu netiek pieņemts.

Palīgierīces:

  • kāpšanai pa kāpnēm- pacelšanas iekārta invalīdiem Sano Liftkar PTR160
  • braukšanai bezceļā- visurgājējas iekārtas Freedom Trax (ASV) Modelis FT1 cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ratiņkrēslos.

Projekts finansēts A/S “Latvijas valsts meži” Sociālās palīdzības programmas ietvaros, ko administrē fonds Ziedot.lv.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU