DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija rīko attālinātu valsts aizsardzības semināru dažādu jomu ekspertiem

No 12. līdz 13. maijam un no 18. līdz 19. maijam tiešsaistē norisināsies otrais valsts aizsardzības seminārs, lai pārrunātu visaptverošas valsts aizsardzības īstenošanu un sekmētu starpnozaru sadarbību. 

Seminārā piedalīsies iestāžu, uzņēmumu un nevalstisko organizāciju vadītāji, politiķi, akadēmiskās vides pārstāvji un žurnālisti.

“Gada laikā esam piedzīvojuši būtiskas izmaiņas mūsu ikdienā, un tās ir atstājušas iespaidu arī uz valsts aizsardzību. Viena no visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas šķautnēm ir spēja adaptēties jauniem un negaidītiem apstākļiem, tādēļ tagad ir jo īpaši svarīgi uzturēt jau uzsākto dialogu ar nevalstisko sektoru par visu iedzīvotāju lomu valsts aizsardzībā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Semināra dalībniekus uzrunās Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas vadošie pētnieki, Nacionālo bruņoto spēku, Aizsardzības ministrijas, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv”, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra un Latvijas Universitātes eksperti, iepazīstinot ar tādiem tematiem kā pasaules globālie riski, Latvijas drošības vērtējums, Latvijas un Baltijas reģiona militārā aizsardzība, NATO un Eiropas Savienības aktualitātes un nākotne, mazo valstu aizsardzības stratēģijas un digitālā drošība. 

Tāpat valsts aizsardzības semināra dalībniekiem būs iespēja piedalīties krīzes scenāriju izspēlē, pilnveidojot iemaņas krīzes situāciju pārvarēšanā. 

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanas kontekstā Aizsardzības ministrija informatīvus seminārus un lekcijas dažādām auditorijām rīkojusi arī iepriekš.  2019. gadā organizētas diskusijas daudzās Latvijas skolās un augstskolās, semināri pašvaldībās, kā arī valdības līmeņa krīzes apmācības.  Pirmais valsts aizsardzības seminārs starpnozaru sadarbības veicināšanai norisinājās 2020. gada janvārī.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU