DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas pašvaldība piedāvā dažādas bezmaksas aktivitātes jaunajām un topošajām māmiņām

Rīgas pašvaldība jaunajām un topošajām māmiņām piedāvā maijā iesaistīties dažādās bezmaksas aktivitātēs, kurās iespējams gan uzzināt par bērnu barošanu, gan gatavošanos dzemdībām, hendlingu, gan piedalīties vingrošanas nodarbībās.

Rīgas domes Labklājības departaments tā īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” gaitā sadarbībā ar biedrību “Vecāku apvienība KKM” piedāvā izglītojošu nodarbību ciklu “Topošo un jauno vecāku skola”. Maijā tiek piedāvātas šādas bezmaksas aktivitātes tiešsaistē:

 • Lekcija “Zīdīšana un mammas uzturs”
 • Lekcija “Zīdīšanas problēmas un to novēršana”
 • Lekcija “Zīdīšana un piebarojuma ieviešana”
 • Nodarbība “Grūtniecība un sagatavošanās dzemdībām”
 • Lekcija “Veiksmīgas zīdīšanas pamatprincipi”
 • Lekcija “Kad piena ir par maz”
 • Nodarbība “Dzemdību norise, partnera palīdzība dzemdībās”
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no dzimšanas līdz 3 mēnešiem
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no 3 līdz 6 mēnešiem
 • Hendlinga nodarbība vecākiem ar mazuli no 6 līdz 12 mēnešiem
 • Vingrošanas nodarbības vecākiem ar mazuļiem
 • Vingrošanas nodarbības grūtniecēm

Uz visām lekcijām un nodarbībām gaidīti abi vecāki! Zināšanas būs noderīgas arī tētiem, jo partnerim ir svarīga loma – būt līdzās un atbalstīt māmiņu. Nodarbības vada speciālistu komanda – vecmātes, fizioterapeiti, zīdīšanas konsultantes.

Topošās māmiņas var pieteikties nodarbībām par veselīga uztura paradumiem grūtniecības laikā un piebarojumu bērnam pirmajos dzīves 6 mēnešos, turklāt jo īpaši gaidību laikā ir tik svarīgi nodrošināt organismu ar veselīgu un sabalansētu uzturu, tostarp ar nepieciešamo enerģiju, olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, vitamīnu un minerālvielu daudzumu, uzņemot tos ar pārtikas produktiem.

Maijā tiks sākts arī bezmaksas astoņu nodarbību cikls par vecāku kompetences stiprināšanu bērnu un pusaudžu audzināšanā “Būt par vecāku pusaudzim”, kas palīdzēs uzlabot bērnu audzināšanas prasmes, labāk izprast sevi un savu bērnu, spēt viņu atbalstīt grūtās situācijās, kā arī justies pārliecinātākiem mammas vai tēta lomā.  Papildus vecāki aicināti pieteikt bērnus vispārattīstošām vingrošanas nodarbībām - pareizas stājas attīstībai, lai ar piemērotiem vingrinājumiem bērnā attīstītu lokanību, koordināciju, izturību un spēku.

“Veselīgs rīdzinieks” Youtube kanālā ir pieejami video par bērnu veselību, kurā ārsti – speciālisti stāsta par dažādām bērnu veselības tēmām, piemēram, par bērnu mutes dobuma uz zobu veselību, bērnu reproduktīvo veselību, bērnu fizisko attīstību un stājas traucējumiem u.c.

Par šīm un citām rīdziniekiem pieejamām bezmaksas aktivitātēm un pieteikšanās kārtību iespējams uzzināt mājaslapā www.veseligsridzinieks.lv, aplūkojot sadaļu “Pasākumu kalendārs”. Arī uz tiešsaistes nodarbībām aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, jo iedzīvotāju lielās intereses dēļ grupas var ātri tikt nokomplektētas.

Bezmaksas veselību veicinošās aktivitātes, izglītojošās nodarbības, semināri un lekcijas tiek īstenotas gan Rīgas domes Labklājības departamenta Eiropas Sociālā fonda projektā “Mēs par veselīgu Rīgu!”, gan par Rīgas domes Labklājības departamenta budžeta līdzekļiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU