DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgas vides aizsardzības fonda finansējums pieejams nevalstisko organizāciju vides projektiem

Šogad biedrībām un nodibinājumiem ir iespēja Rīgas vides aizsardzības fonda  (RVAF) finansējumam pieteikt projektus, kas risina Rīgā svarīgus vides izaicinājumus.

Rīgas vides aizsardzības fonda padome aprīļa nogalē nolēma papildināt ikgadējo konkursu  un paredzēt finansējumu līdz 50 000 eiro projektiem, kas veicina izpratni par atkritumu šķirošanu un energoefektivitāti.

Nevalstiskās biedrības un nodibinājumi var pretendēt uz finansējumu projektos, kas saistīti ar izpratnes veicināšanu par atkritumu šķirošanu (īpaši – bioloģiski noārdāmo atkritumu) Rīgā, veicinot atkritumu dalīto vākšanu un apglabājamo atkritumu daudzuma samazināšanu, kā arī projektos izpratnes veicināšanai par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem un atbalstu kopīpašnieku lēmumu pieņemšanai par labu ēku renovācijai. Projektu pieteikumi jāsagatavo un jāiesniedz līdz 31. maijam.

Edmunds Cepurītis, Rīgas vides aizsardzības fonda padomes priekšsēdētājs: "Atkritumu šķirošana un energoefektivitāte ir šobrīd aktuālākie vides izaicinājumi pašvaldībā, kur svarīga ir arī sabiedrības līdzdalība. Manā skatījumā vides organizācijas var īstenot sabiedrības informēšanu efektīvāk nekā pašvaldības iestādes, par tiem pašiem līdzekļiem sasniedzot labākus rezultātus. Pēc vairākiem gadiem ir prieks atvērt Rīgas vides aizsardzības fondu sadarbībai ar organizācijām."

Tāpat kā līdz šim savus pieteikumus dažādām vides aizsardzības iniciatīvām arī citās jomās varēs sniegt pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības.

RVAF finansējumu veido Dabas resursu nodokļa ieņēmumi. Paredzams, ka visu RVAF konkursa projektu īstenošanai varēs izlietot vairāk nekā 300 tūkstošus eiro.

Vairāk informācijas, kā arī konkursa nolikumu un pieteikuma anketu atradīsiet RD Mājokļu un vides departamenta mājas lapā, saite: Rīgas vides aizsardzības fonds uzsāk projektu pieteikumu pieņemšanu 2021.gada pirmajai kārtai | RD Mājokļu un vides departaments (riga.lv).  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU