DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. maijā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

A. Levite ar Itālijas Paralimpiskās komitejas vadību jaunnedēļ pārrunās paralimpiskās kustības Latvijā aktualitātes

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja

5. maijā Rīgas pilī Latvijas paralimpiskās kustības patronese Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite tikās ar Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) prezidenti Daigu Dadzīti un ģenerālsekretāri Lieni Apini, lai pārrunātu paralimpiskās kustības Latvijā aktualitātes, gatavošanos Paralimpiskajām spēlēm Tokijā šovasar un Paralimpiskā sporta centra būvniecības projekta gaitu.

Pievienojoties Valsts prezidentam oficiālā vizītē uz Vatikānu un Itālijas Republiku, A. Levite izmantos izdevību un 12. maijā Romā tiksies ar Itālijas Paralimpiskās komitejas vadību. Kā sarunā atzīmēja D. Dadzīte, Itālija ir piemērs, kā valstī attīstīt paralimpisko kustību, un LPK līdzīgu sistēmu labprāt iedibinātu arī Latvijā. D. Dadzīte arī piebilda, ka tam visvairāk nepieciešama politiskā griba, jo, kā liecina pērnā gada nogalē veiktā iedzīvotāju aptauja, sabiedrības atbalsts paralimpiskajai kustībai un sportam ir liels.

Tāpat LPK pārstāves norādīja, ka COVID-19 pandēmija vēl vairāk pastiprinājusi nepieciešamību pēc Paralimpiskā sporta centra, jo lielākā daļa pašvaldību uzturētās treniņvietas visā Latvijā, kur līdz šim trenējās parasportisti, ir slēgtas. Savukārt privāto sporta infrastruktūru izmantošana ir cieši saistīta ar finansējuma iespējām. A. Levite pauda bažas par to, ka parasportistiem jau pavisam drīz jādodas uz Paralimpiskajām spēlēm Tokijā, bet viņiem visu gadu nav bijusi iespēja atbilstoši trenēties. “Cīnīšanās par vienlīdzīgu attieksmi no ierēdniecības, par atbilstošām treniņvietām un to, lai praktiskajā dzīvē viss darbotos tāpat kā “uz papīra”, paņem daudz enerģijas, kas mūsu parasportistiem būtu jāvelta, gatavojoties paralimpiskajām spēlēm,” atzīst A. Levite.

Jāpiemin, ka vairāki Latvijas paralimpieši dzīvo un trenējas ārzemēs, tai skaitā Itālijā, lai pilnvērtīgi gatavotos gan čempionātiem, gan paralimpiskajām spēlēm.

Noslēgumā pārrunājot gatavošanos Paralimpiskajām spēlēm Tokijā šovasar, A. Levite atklāja: “Ja Paralimpiskās spēles Tokijā notiks, es labprāt kā paralimpiskās kustības patronese turp došos un atbalstīšu mūsu parasportistus, kuri ik reiz mājās pārved vairākas medaļas.”

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU