DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. maijā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība
2
2

Šodien vakcinācija tikai pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē manavakcina.lv vai 8989 notiks Rīgā un Daugavpilī

Turpinot maija brīvdienās ieplānoto vakcināciju, šodien vakcinācija, kā plānots, turpināsies Rīgā, Centrāltirgū un Rīgas Kongresu namā, un Daugavpilī. Vakcinācija pret Covid-19 šodien tiek veikta tikai tiem iedzīvotājiem, kuri jau iepriekš izvēlējās šīs vietas un laiku vietnē manavakcina.lv.

Iedzīvotāji, kuri šodien un arī turpmākās dienas nāks uz kādu no vakcinācijas vietām, aicināti ierasties vakcinācijas vietā ne ātrāk par 10-15 minūtēm. Cilvēki vakcinācijas centrā tiek laisti iekšā tad, ja ir pienācis viņu pieraksta laiks vai 5 minūtes pirms pieraksta. Aicinām iedzīvotājus bez iepriekšēja pieraksta šodien nenāk uz vakcinācijas centriem. Pieraksts vakcinācijai veicams vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989.

Vakar vakcinācija tika nodrošināta trīs Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā un Rēzeknē, ņemot vērā vietnē manavakcina.lv iepriekš iekļautās iespējas vakcinācijas pierakstam šajās maija brīvdienās.  

Šodien vakcinācija tiek nodrošināta visu līdzšinējo atvērto prioritāro grupu iedzīvotājiem, kā arī visiem tiem iedzīvotājiem, kuri vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcīnai pret Covid-19  pieteicās šī gada februārī, martā un aprīlī.

Lai vakcinētos pret Covid-19:

  1. Jāatver vietne manavakcina.lv;
  2. Jāizvēlas vakcinācijas vieta un laiks;
  3. Atgādinām, ka vakcinācijas pieraksts ir atvērts ne tikai tuvākajām dienām, bet trīs nedēļām uz priekšu;
  4. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
  5. Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

Vakcinācijas pieraksts visērtāk arī turpmāk veicams tikai vietnē manavakcina.lv vai nepieciešamības gadījumā pa tālruni 8989. Tālruni 8989 aicinām izmantot senioriem, ja piekļuve vietnes manavakcina.lv ir ierobežota. Seniori noteikti var sazināties arī ar savu ģimenes ārstu.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU