DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
5
5

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, valsts policijas priekšniekam

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas.

Notikušais ir radījis satraukumu vietējos iedzīvotājos par viņu drošību un šo satraukumu iedzīvotāji pauž arī pašvaldībai. Iedzīvotāji izsaka bažas par to, vai Valsts policija iepriekš ir darījusi visu šī nozieguma novēršanai un vai šobrīd dara visu tā atklāšanai. Izskan arī Tukuma novada iedzīvotāju pārmetumi un šaubas par līdzšinējo Valsts policijas iespējamo bezdarbību citu noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un selektīvo pieeju kriminālprocesu uzsākšanā.

Uzskatām, ka šādā situācijā ir nepieciešams būtiski palielināt iedzīvotāju uzticības un apmierinātības līmeni ar Valsts policijas darbu, lai iedzīvotāji savās mājās Tukuma novadā justos droši un pasargāti. Tādēļ aicinām nekavējoties izvērtēt Valsts policijas Zemgales reģionālās pārvaldes Tukuma iecirkņa līdzšinējo darbības praksi, un informēt Tukuma novada pašvaldību un iedzīvotājus par izvērtējuma rezultātiem. Tukuma novada iedzīvotāji vēlas gūt apliecinājumu tam, ka Valsts policijas Tukuma iecirkņa darbs ir profesionāls un uzticību pelnošs, un būt droši par to, ka ikviena sabiedrības locekļa dzīvība un veselība tiks aizsargāta.

Tukuma novada pašvaldības vārdā izsakām atbalstu cietušajiem un viņu tuviniekiem. Ceram un paļaujamies, ka tiesībsargājošās iestādes rūpīgi izmeklēs un pēc iespējas ātrāk noskaidros visus 23.aprīlī notikušā apstākļus un iedzīvotāji gan Tukuma novadā, gan visā Latvijā saņems atbildes uz visiem jautājumiem.

Domes priekšsēdētājs Normunds Rečs

Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Eisaks

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI