DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Telekomunikācijas

Latvija atbalsta Regulas par viesabonēšanu mobilo sakaru tīklos Eiropas Savienībā pagarināšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 20. aprīlī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas sagatavoto Latvijas pozīciju Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumam par Eiropas Parlamenta un Padomes regulas par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Savienībā pagarināšanu. Latvija atbalsta EK priekšlikumu, vienlaikus aicina noteikt zemākus starptautiskās viesabonēšanas vairumtirdzniecības tarifus.

Saskaņā ar pagājušogad EK veikto pārskatu, ceļotāji visā Eiropas Savienībā (ES) ir guvuši ievērojamu labumu no viesabonēšanas maksu atcelšanas (“viesabonē kā mājās”) un tāpēc šīs priekšrocības vajadzētu saglabāt. Šobrīd spēkā esošā Regula nodrošina visiem uzņēmumiem un klientiem viesabonēšanu pēc pašmāju tarifiem braucienos pa ES. Par zvanu minūtēm, īsziņu sūtīšanu un datu GB izmantošanu citā ES valstī būs jāmaksā pēc savas valsts tarifa.

Latvija kopumā atbalsta EK priekšlikumu un atzinīgi vērtē plānoto tarifu samazinājumu, vienlaikus norāda, ka regulētiem tarifiem ir jābūt tuvinātiem pakalpojuma sniegšanas izmaksām un aicina noteikt pēc iespējas zemākus starptautiskās viesabonēšanas vienotos vairumtirdzniecības tarifus Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā, it īpaši, datu pārraides pakalpojumiem.

Pašreiz Eiropas Savienībā spēkā esošais regulējuma - Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 531/2012/ES par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Savienībā (pārstrādāta versija) darbība beidzas 2022. gada 30. jūnijā.  Eiropas Komisija nākusi klajā ar priekšlikumu pagarināt Regulu par 10 gadiem līdz 2032. gada 30. jūnijam. Vienlaikus priekšlikums paredz turpmāku maksas samazinājumu vairumtirdzniecības regulētiem viesabonēšanas pakalpojumiem. Plānots ieviest jaunus pasākumus, lai palielinātu pārredzamību un  nodrošinātu “viesabonē kā mājās” pakalpojumu kvalitāti un piekļuvi neatliekamās palīdzības dienestiem, tai skaitā uzlabot informētību par alternatīviem līdzekļiem cilvēkiem ar invaliditāti. Tāpat, ir paredzēts nodrošināt, ka iedzīvotāji un uzņēmumi viesabonēšanā saņem tādas pašas kvalitātes pakalpojumus kā savā valstī, ja apmeklētajā valstī līdzvērtīgs tīkls ir pieejams.

Ņemot vērā, ka šis ir sākotnējais EK priekšlikums, par to diskusijas ir uzsākušas dalībvalstis un paralēli Eiropas Parlaments gatavo savu redzējumu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU