DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīga saņēmusi ES finansējumu klimatneitralitātes scenāriju modelēšanas pieejas un instrumentu izstrādei

Otrdien, 13.aprīlī, Mājokļu un vides komiteja atbalstīja projekta “Eiropas pilsētu kalkulators: atbalsts publiskajam sektoram ceļā uz klimatneitralitāti, izmantojot  perspektīvu modelēšanas instrumentus (EUCityCalc)” ieviešanu Rīgā.

Projektam ir piešķirts ES inovāciju un pētniecības programmas Apvārsnis-2020 finansējums 75 tūkstošu eiro apmērā, kas 100% segs projekta attiecināmās izmaksas.

CO2 emisiju radīto klimata pārmaiņu mazināšana ir visas Eiropas mērķis, turklāt Rīga ir apņēmusies kļūt par klimatneitrālu pilsētu ātrāk, nekā to nosaka Eiropas Zaļā kursa apņemšanās Eiropai kļūt par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu līdz 2050.gadam.

Labā prakse Eiropā, izstrādājot klimatneitralitātes politikas dokumentus, ir izmantot inovatīvus, datos balstītus modelēšanas instrumentus. Tādējādi tiek nodrošināta datos balstītu, pamatotu lēmumu pieņemšana klimatneitralitātes mērķu sasniegšanai.

Projekta “Eiropas pilsētu kalkulators” (“EUCityCalc”) ietvaros 10 Eiropas pilsētās, tostarp Rīgā, tiks attīstīti modelēšanas instrumenti, kas pielāgoti katras pilsētas specifikai, ļaujot tām patstāvīgi modelēt savus izvēlētos politikas scenārijus un analizēt izvēlēto rīcību efektivitāti klimatneitrālitātes mērķu sasniegšanā savā administratīvajā teritorijā.

Rīgā tiks apgūts un lokalizēts tīmekļa tiešsaistes instruments klimata politikas rīcību virzienu un scenāriju modelēšanai, kas ir balstīts uz perspektīvu modelēšanas pieeju.

Līdz šim pašvaldībā, izstrādājot klimata politikas plānošanas dokumentus, šāda pieeja nav tikusi izmantota un Rīgas rīcībā nav šādu instrumentu, kas ļautu modelēt izvēlēto rīcības virzienu un politikas scenāriju īstenošanas ietekmi.

Lai Rīga sasniegtu izvirzītos enerģētikas un klimata mērķus, pašvaldībai ir svarīgi noteikt rīcību virzienu un politikas scenāriju modelēšanas instrumentus, jo bez to izmantošanas nav iespējams prognozēt izvēlēto politikas scenāriju efektivitāti. Tikpat svarīga ir klimata politikas dokumentu izstrādē un plānošanā iesaistīto darbinieku spēju stiprināšana modelēšanas instrumentu izmantošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU