DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. aprīlī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

13. aprīlī aicina pieslēgties tiešrādes ekskursijai par sabiedrības spējām pārvarēt grūtības izstādes “Latvijas gadsimts” atainojumā

Latvijas armijas 7. Siguldas kājnieku pulka kaprālis, Lāčplēša kara ordeņa kavalieris Eduards Jansons-johansons.1919. gads.

FOTO: Alūksnes muzeja krājums

13. aprīlī plkst. 18.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs savā Facebook kontā facebook.com/LNVMuzejs aicina uz noslēdzošo tiešrādes tematisko ekskursiju “Ekstrēmu gadsimts” 68 muzeju kopizstādē “Latvijas gadsimts”. To vadīs izstādes līdzveidotāji – Latvijas Nacionālā vēstures muzeja vietnieks zinātniskajā darbā, Dr. hist. Toms Ķikuts un Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks pētniecības darbā, Dr. hist. Juris Ciganovs.

Pirmais Latvijas valsts pastāvēšanas gadsimts latviešu nācijai ir bijis dramatisks. Pēc diviem postošiem pasaules kariem sabiedrība ir spējusi teju fenomenāli atjaunoties un arī pielāgoties dažādiem apstākļiem. Gandrīz pusi no aizvadītajiem simts gadiem Latvijas teritorija atradās totalitāru režīmu okupācijas varā. Taču arī savas, demokrātiskas Latvijas valsts veidošana – kā starpkaru posmā, tā pēc 1990. gada, bijusi saistīta ar visaptverošiem izaicinājumiem: agrāro reformu, naudas sistēmas maiņu, rūpniecības pārveidi, jaunu izglītības politiku, bruņoto spēku, valsts pārvaldes un tiesību sistēmas reformām. Daudzus no šiem procesiem raksturo “Latvijas gadsimtā” iekļautie 68 muzeju eksponāti un sagatavotie dzīvesstāsti, kurus izrādīs tiešrādes ekskursijā.

Pieslēgšanās ekskursijai Facebook.com/LNVMuzejs ir bez maksas. Ekskursijas ilgums – aptuveni 1 stunda.

Ar šo tiešrādi noslēgsies tematiskās ekskursijas izstādē “Latvijas gadsimts”. Latvijas muzeju nozarē lielākais sadarbības projekts, kurā piedalījās 68 muzeji un kas tapa saistībā ar Latvijas valsts simtgadi, tiks slēgts šā gada maijā. Izstāde klātienē bija apskatāma no 2017. gada 4. maija līdz 2020. gada 12. martam, no jauna pieejama apmeklētājiem tā bija pagājušā gada vasarā līdz pat ārkārtas situācijas ieviešanai novembrī.

Iepriekšējo ekskursiju tiešrādes ieraksti skatāmi muzeja Facebook kontā facebook.com/LNVMuzejs un digitālo resursu krātuvē eMuzejs https://emuzejs.lnvm.lv/info/aktuali.

Izstādi “Latvijas gadsimts” un tās tematiskos pasākumus atbalstījusi Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU