DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes

Egila Levita uzruna, atklājot “Gada balva medicīnā 2020” svinīgo ceremoniju

Dārgie ārsti, māsas, ārstu un māsu palīgi, vecmātes, farmaceiti, jaunie ārsti, veselības jomas speciālisti!

Tieši pirms gada izskanēja jūsu aicinājums: “Mēs paliekam darbā jūsu dēļ. Jūs palieciet mājās mūsu dēļ!” Cik nebeidzami ilgs mums, šķiet, ir izvērties šis gads, bet, pirmkārt jau jums, godājamie mediķi.

Pandēmijas dēļ noslogotās slimnīcas, atliktā plānveida palīdzība ir ietekmējusi visu veselības sistēmu, visus šai nozarē strādājošos.

Uzticīgi ārsta ētikas principiem, palīgā kolēģiem rūpēties par COVID-19 pacientiem ir devušies kolēģi no citām nodaļām – rezidenti, studenti. Viss aizgājušais gads veselības aprūpes sistēmai ir pagājis ārkārtas apstākļos uz galēja sasprindzinājuma robežas. Nav nevienas rutīnas, kas ļautu pierast pie tā emocionālā stresa, ar ko saskaraties jūs, cienījamie mediķi.

Pandēmija izgaismo mūsu veselības sistēmas vājās vietas, bet vienlaikus redzamāks kļūst ikkatra veselības aprūpes sistēmas darbinieka nozīmīgums. Cilvēka nozīmīgums.

Tāpēc šodien, šajā mediķu svētku dienā, ļaujiet man Latvijas tautas vārdā izteikt visdziļāko pateicību jums, veselības jomas darbinieki, par jūsu pašaizliedzību, jūsu misijas apziņu, jūsu darbu.

Godātie mediķi!

Šis gads ir bijis īpašs arī tādēļ, ka tieši veselības jomas zinātnieku un ekspertu ieteikumi ir bijuši pamatā sabiedrības darba kārtībai, valdības lēmumiem. Taču vienlaikus jāatzīst, ka ne vienmēr un ne pietiekami tie ir ņemti vērā, un tad ir bijuši sāpīgi atsitieni.

Tikai balstoties zinātniskās atziņās un racionālā pasaules skatījumā, mums visiem kopā izdosies vīrusu apturēt. Tikai vairojot racionālu domāšanu sabiedrībā kopumā, mēs varam nodrošināt tautas veselību un valsts attīstību. Diemžēl šai gadā zinātnes atziņām ir nācies stāties pretim nepieredzēti lielam dezinformācijas vilnim. Jau tā grūto mediķu darbu tas ir apgrūtinājis vēl vairāk.

Kliedējot melus un ļaunprātīgas baumas, veselības jomas darbinieki kā veselā saprāta vēstneši šobrīd pilda vēl vienu uzdevumu – sekmē vakcinācijas procesu mūsu valstī, jo vakcinācija ir vienīgais ceļš uz normālo dzīvi, ko mēs visi tik ļoti gaidām.

Dārgie medicīnas darbinieki!

Domājot par valsts tālāku attīstību, šis ir pārvērtēšanas un plānu kaldināšanas laiks. Obligāts priekšnoteikums šai attīstībai ir arī sabiedrības vajadzībām atbilstošas veselības aprūpes un tās finansēšanas sistēmas. Ilgi novilcinātā veselības sistēmas reforma, tostarp mediķu atalgojuma reforma nedrīkst atkal kavēties.

Mīļie mediķi!

Esmu pārliecināts, ka, sekmīgi noritot vakcinācijas procesam, pēc dažiem mēnešiem atkal pienāks laiks, kad mēs varētu teikt: “Mēs drīkstam nepalikt mājās. Bet jūs joprojām būsiet darbā mūsu dēļ!

Vissirsnīgākais paldies jums, dārgie mediķi!

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU