DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Trešais NVA EURES tiešsaistes raidījums “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” bija veltīts dzīvesvietas deklarēšanas un uzturēšanās jautājumiem

2021.gada 25.martā sociālajā vietnē Facebook bija skatāms trešais Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES mobilitātes konsultantu veidotais tiešsaistes raidījums remigrācijas atbalstam “Esi informēts, atgriežoties Latvijā”, kurā tika skaidroti dzīvesvietas deklarēšanas un uzturēšanās jautājumi. Raidījuma ieraksts ir pieejams EURES Latvia Facebook lapā: https://www.facebook.com/eureslatvia/videos/269139651332130.

Tiešsaistes raidījuma gaitā NVA EURES konsultants Andris Segliņš kopā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Juridiskās nodaļas vadītāju Arvīdu Zaharu informēja skatītājus par rīcībām, kas jāveic, mainot dzīvesvietu, par dzīvesvietas deklarācijas iesniegšanas kārtību Latvijā, kā arī par uzturēšanās atļaujas saņemšanas kārtību Latvijā Apvienotās Karalistes pilsoņiem pēc šīs valsts izstāšanās no Eiropas Savienības.

Apkopojot raidījuma saturu, atgādinām, ka dzīvesvietas deklarēšana ir nepieciešama, lai cilvēks būtu sasniedzams tiesiskajās attiecībās ar valsti un pašvaldību, tāpēc, pārceļoties uz dzīvi Latvijā, sava dzīvesvieta ir jādeklarē. Tas ir jāizdara mēneša laikā, kopš pastāvīgi dzīvojat jaunajā dzīvesvietā Latvijā. Dzīvesvietas deklarēšana ir svarīga, lai noteiktu arī personas nodokļu rezidences statusu un tiesības uz sociālajām garantijām Latvijā.

Deklarēt dzīvesvietu var elektroniski portālā www.latvija.lv (bez maksas) vai aizpildot iesnieguma veidlapu un iesniedzot to pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, par pakalpojumu samaksājot 4,27 eiro.

Detalizētāka informācija par dzīvesvietas deklarēšanu Latvijā atrodama PMLP mājaslapā https://www.pmlp.gov.lv/lv/dzivesvietas-deklaresana.

Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts vai Šveices Konfederācijas pilsoņi un viņu ģimenes locekļi var nereģistrējoties uzturēties Latvijā līdz 90 dienām. Ja uzturēšanās laiks ir ilgāks vai ES, EEZ vai Šveices pilsonis pārceļas uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, PMLP ir jāsaņem reģistrācijas apliecība. 

Ja Latvijas valstspiederīgā dzīvesbiedrs ir trešās valsts pilsonis, tad pirms ieceļošanas Latvijā viņam ir jāiesniedz uzturēšanās atļaujas saņemšanai nepieciešamie dokumenti Latvijas Republikas vēstniecībā ārvalstī.  Savukārt Latvijas valstspiederīgajam jānoformē savam dzīvesbiedram izsaukums uz Latviju.

Apvienotās Karalistes pilsoņiem, kuri Latvijā ieceļoja līdz 2020.gada 31.decembrim un vēlas turpināt uzturēties Latvijā, līdz 2021.gada 30.jūnijam ir jāiesniedz pieteikums Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē un jāsaņem jauna uzturēšanās atļauja.

Papildu informāciju par uzturēšanās atļaujām lasiet PMLP mājaslapā https://www.pmlp.gov.lv/lv/iecelosana-latvija

Cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” tiešsaistes raidījumi skatāmi EURES Latvia Facebook lapā katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst.16.00.

Ceturtais cikla “Esi informēts, atgriežoties Latvijā” raidījums tiks pārraidīts 29.aprīlī, tas būs veltīts jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmējdarbību Latvijā. Skatītāji uzzinās, kādi pirmie soļi ir jāveic, lai uzsāktu uzņēmējdarbību Latvijā, kādas atbalsta iespējas ir pieejamas, kā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) var palīdzēt jaunajiem uzņēmējiem un kā diaspora var iesaistīties Latvijas ekonomikā.

NVA EURES konsultantu atbalsts pieejams ikvienam!

Ja Jums ir papildu jautājumi, aicinām sazināties ar EURES konsultantiem.

Mājaslapa: www.nva.gov.lv/eures

E-pasts: eures@nva.gov.lv

Facebook: www.facebook.com/eureslatvia/

Linkedin: www.linkedin.com/company/eures-latvia

Piektdienās no 13.00 līdz 15.00 pēc Latvijas laika EURES čats:

https://ec.europa.eu/eures/public/chat-with-eures-advisers

Publicitātes attēls

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU