DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2021
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Vizītē Latvijā uzturēsies Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs

Pirmdien, 29. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Lietuvas nacionālās aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku (Arvydas Anušauskas), kurš ieradīsies vizītē Latvijā, lai pārrunātu aizsardzības jomas un  reģionālās drošības aktuālos jautājumus.

Vizītes laikā Lietuvas nacionālās aizsardzības ministrs A. Anušausks arī apmeklēs Ādažu bāzi, lai iepazītos ar tās infrastruktūru un Nacionālo bruņoto spēku kaujas spēju attīstības projektiem, tostarp, 6x6 bruņumašīnu iepirkumu un apgādi ar bezpilota lidaparātu sistēmām.

Lietuva šogad ir vadošā valsts trīspusējā Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā. Tā ietvaros februārī notika šogad pirmā Baltijas valstu aizsardzības ministru sanāksme, kurā ministri pārrunāja galvenos sadarbības virzienus – visu spēka veidu sadarbību, kā arī sadarbību NATO un Eiropas Savienības ietvaros. 

Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā Baltijas valstis uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību.

Sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība (Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON)), kā arī sadarbība Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) ietvaros, kurā mācās un dienesta pienākumus pilda visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri un civilais personāls.

Baltijas valstis pastāvīgi sadarbojas arī personāla apmācību jomā, tostarp piedaloties kopīgās militārajās mācībās.

Baltijas valstu militārās sadarbības ietvardokuments tika parakstīts 2013. gada 29. janvārī, un tajā ir noteikti Baltijas valstu militārās sadarbības formāti, to funkcijas un atbildība, organizācijas un darbības principi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU