DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Jūras spēki piedalās Lielbritānijas vadītajās militārajās mācībās Baltijas jūras reģionā

FOTO: Apvienotie reaģēšanas spēki

Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēki Apvienoto reaģēšanas spēku sastāvā piedalās Lielbritānijas vadītajās militārajās mācībās Baltijas jūras reģionā.

Mācībās trenē Apvienoto reagēšanas spēku dalībvalstu Jūras spēku sadarbību un savietojamību drošības nodrošināšanai Baltijas jūras reģionā.

Mācībās piedalās Latvijas Jūras spēku patruļkuģis P-08 “Jelgava”, Lielbritānijas Karalisko jūras spēku kuģi – fregates “HMS Lancaster” un “Westminster”, tankkuģis “RFA Tiderace”, Igaunijas Jūras spēku mīnu kuģis “Wambola”, Lietuvas mīnu kuģis “Jotvingis” un patruļkuģis “Selis”, lai demonstrētu apņemšanos nodrošināt reģiona drošību. 

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzsver: “Latvijas un Lielbritānijas sadarbība aizsardzības jomā balstīta praktiskā, uz aizsardzības spēju nepārtrauktu attīstību vērstā rīcībā. Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku dalībvalstu kopēji treniņi Baltijas jūrā ir spilgts apliecinājums reālai spējai izlēmīgi rīkoties un kopīgiem spēkiem stāties pretī jebkādiem izaicinājumiem jebkādos apstākļos, lai nodrošinātu Baltijas reģiona drošību.” 

Lielbritānijas aizsardzības sekretārs Bens Volless (Ben Wallace) norāda: “Vieni no Lielbritānijas tuvākajiem un nelokāmākajiem sabiedrotajiem atrodas Baltijas reģionā. Spēku izvietošana ir gan apliecinājums mūsu ilggadējai sadarbībai aizsardzības jomā, ar ko lepojamies, gan uzskatāmi demonstrē Lielbritānijas vadīto Apvienoto reaģēšanas spēku spējas.”

Lielbritānijas vadītie Apvienotie reaģēšanas spēki ir augstas gatavības spēki, kas spēj ātri reaģēt uz jebkuru krīzi jebkurā vidē, spēj īstenot pilna spektra operācijas un reaģēt uz jebkuras krīzes attīstību, lai novērstu tās iespējamo eskalāciju. 

Apvienoto reaģēšanas spēku izveide ir Lielbritānijas iniciatīva, par kuras īstenošanu tika paziņots NATO samitā Velsā, kad iniciatīvas dalībvalstu aizsardzības ministri parakstīja nodoma protokolu par šo spēku izveidi. 2014. gada septembrī tika uzsākts darbs pie šo spēku struktūras izveides, uzdevumu un mērķu noteikšanas dalībvalstīm. 2015. gada 30. novembrī Lielbritānijā septiņas valstis - Lielbritānija, Dānija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Nīderlande un Norvēģija - parakstīja dibināšanas līgumu par Apvienoto reaģēšanas spēku izveidi. 2017. gadā iniciatīvai pievienojās arī Somija un Zviedrija.

Apvienoto reaģēšanas spēku mērķis – ātri reaģējoši, apmācīti un ekipēti spēki, kuri spēj reaģēt uz jebkāda veida konfliktiem, tostarp piedalīties ANO, NATO un Eiropas Savienības operācijās. Lielbritānija veido Apvienoto reaģēšanas spēku kodolu, taču spēku struktūra tiek veidota elastīgi, lai varētu piesaistīt partnervalstis, balstoties uz to vēlmi iesaistīties konkrētajās operācijās. Iniciatīvas pamatā ir vēlme turpināt pilnveidot starptautiskajās operācijās iegūto pieredzi un savstarpējo savietojamību.

Latvijas galvenie ieguvumi, iesaistoties Apvienotajos reaģēšanas spēkos, ir sadarbības padziļināšana ar Lielbritāniju, bruņoto spēku spēju attīstība, kā arī iespēja regulāri piedalīties starptautiskajās militārajās mācībās, tādējādi attīstot praktisko partnerību un jaunas spējas, pilnveidojot dalībvalstu bruņoto spēku spēju savstarpējo savietojamību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU