DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. martā, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Covid-19 krīze rada lidostai “Rīga” 15,5 miljonu eiro zaudējumus; apgrozījums sarūk uz pusi

Koronavīrusa COVID-19 globālās pandēmijas izraisītā ievērojamā pasažieru un lidojumu skaita samazinājuma dēļ lidosta “Rīga” pagājušo gadu ir noslēgusi ar 15,5 miljonu eiro zaudējumiem, liecina uzņēmuma nerevidētais starpperiodu pārskats par 2020. gadu.

Uzņēmuma neto apgrozījums pērn, salīdzinot ar 2019.gadu, ir samazinājies vairāk nekā uz pusi – par 54%.  2019.gadā lidostas “Rīga” neto apgrozījums bija gandrīz 65 miljoni eiro, bet 2020.gadā - vien 29,8 miljoni eiro.

Lidostas ieņēmumi no aviācijas pakalpojumiem pagājušajā gadā veidoja 15 miljonus eiro, un, salīdzinot ar budžetā plānoto, tie samazinājās par 63%. Savukārt ienākumi no ne-aviācijas pakalpojumiem samazinājās līdz 14,7 miljoniem eiro – par 39% mazāk nekā gadu iepriekš.

Tomēr, pateicoties efektīviem izmaksu samazināšanas pasākumiem, kā arī panāktajiem risinājumiem par norēķiniem ar aviopārvadātājiem, uzņēmuma zaudējumi ir mazāki nekā tika prognozēts krīzes sākumā pērnā gada pavasarī. Neraugoties uz augsto fiksēto izmaksu īpatsvaru, kuru nav iespējams mazināt  bez būtiskas ietekmes uz operatīvo darbību, lidosta pērn spēja samazināt savus izdevumus par 26% jeb 15,6 miljoniem eiro.

Lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa: "Apzinoties lidostas nozīmi Latvijas tautsaimniecībai, mūsu uzdevums pagājušajā gadā bija ne tikai nodrošināt pasažieru apkalpošanu atbilstoši augstākajiem veselības drošības standartiem, bet arī gatavoties nākotnes izaicinājumiem. Lidosta 2020.gadā aktīvi strādāja, lai attīstītu tos darbības virzienus, ko pandēmija ietekmēja mazāk – kravu pārvadājumus, nākotnes biznesa parka attīstību, kā arī turpināja nozīmīgākos infrastruktūras attīstības projektus. Darbu pie darbības virzienu dažādošanas turpināsim arī šogad, jo gada pirmie mēneši liecina, ka 2021.gads aviācijas nozarei būs, iespējams, vēl sarežģītāks nekā pērnais. Lai spētu reaģēt uz mainīgo situāciju, lidosta ir izstrādājusi krīzes pārvarēšanas plānu ar rīcības modeļiem dažādiem nākotnes scenārijiem.”

Ar skatu nākotnē 2020.gadā lidostā “Rīga” realizēti vairāki apjomīgi investīciju projekti, tostarp darbu sācis jauns specializētais kravu perons, kas ir centrs, ap kuru nākotnē tiks attīstīta lidostas kravu pilsēta jeb “RIX Cargo City”. Tāpat paplašināts 2.perons, kas paredzēts biznesa aviācijas gaisa kuģu apkalpošanai, izbūvēts helikopteru nosēšanās laukums un atjaunots segums daļā skrejceļa un manevrēšanas ceļos. Savukārt jaunais ātrās nobraukšanas manevrēšanas ceļš un peronu ass līniju ugunis ļaus lidostai kļūt videi draudzīgākai, samazinot CO2 izmešus. Kopējais investīciju apjoms pērn veidoja 13,8 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka pērn lidostā “Rīga” tika apkalpoti vien nedaudz vairāk kā 2 miljoni pasažieru  un 35,6 tūkstoši lidojumu – attiecīgi par 74% un 59% mazāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt 2019.gadu lidosta “Rīga” noslēdza ar vēsturiski labākajiem darbības rezultātiem, sasniedzot apkalpoto pasažieru skaita rekordu un vairāk nekā 22 miljonu eiro peļņu.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

 

 

 

 

Lai apturētu straujo Covid-19 infekcijas izplatību un veselības nozares pārslodzi un mazinātu novēršamo mirstību, vienlaikus nodrošinot svarīgu valsts funkciju un pakalpojumu nepārtrauktību, no 11. oktobra līdz 11. janvārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinetam ir tiesības likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot valsts pārvaldes un pašvaldību institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus.

Iedzīvotājiem ir saistoši Ministru kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktie ierobežojumi un pienākumi. 

Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, arī neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU