DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. martā, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Latvijas Pasts papildina pakomātu izmantošanas iespējas – var sasniegt arī tālus adresātus laukos

Paplašinot adresātu sasniedzamību visā Latvijā, Latvijas Pasts papildinājis pakomātu izmantošanas iespējas – tagad no uzņēmuma pakomātiem iespējams noformēt pasta sūtījumu nogādāšanai saņēmējam uz ikvienu pasta nodaļu visā valsts teritorijā. Šis ir vērtīgs papildinājums Covid-19 laikā, jo ļauj sasniegt arī adresātus novados, kur pakomātu nav, vienlaikus nodrošinot iespēju klientiem ērtā un drošā veidā noformēt sūtījumu, neapmeklējot pasta nodaļu.

2021.gada martā Latvijas Pasts papildinājis uzņēmuma pakomātu izmantošanas iespējas, kas tagad ļauj no Latvijas Pasta pakomāta noformēt pasta sūtījumu nogādāšanai uz ikvienu pasta nodaļu visā Latvijā. Šis ir vērtīgs papildinājums pakomātu pakalpojumā īpaši tagad – ārkārtējās situācijas laikā –, jo ļauj sasniegt arī adresātus novados, kur pakomātu nav, vienlaikus nodrošinot iespēju klientiem ērtā un drošā veidā noformēt sūtījumu, neapmeklējot pasta nodaļu.

Lai pakomātā noformētu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā, nosūtītājam ir jānorāda šāda informācija: saņemšanas pilsēta vai novads, saņemšanas pasta nodaļa, saņēmēja vārds un uzvārds, kā arī sūtītāja un saņēmēja mobilā tālruņa numurs. Par sūtījuma piegādi iespējams norēķināties tā noformēšanas brīdīt turpat pakomātā ar bankas karti, izmantot iepriekš iegādātu apmaksas kodu interneta vietnē pakomati.pasts.lv, kā arī ar maksājumu sistēmas Mobilly starpniecību. 

Noformējot sūtījumu Latvijas Pasta pakomātos saņemšanai pasta nodaļā, klientam jāņem vērā, ka sūtījuma svars nedrīkst pārsniegt 31,5 kilogramus, bet sūtījuma izmēra parametri nedrīkst būt lielāki par maksimāli atļautajiem: 38 cm x 38 cm x 58 cm. Pakalpojuma maksa nav atkarīga no sūtījuma izmēra – piegāde no pakomāta uz pasta nodaļu izmaksā tikai 2,82 eiro.

Sīkāka informācija par pasta sūtījumu nosūtīšanas iespējām, izmantojot Latvijas Pasta pakomātus, pieejama šeit.

Latvijas Pasts pakomātu tīklu iegādājās 2019.gada augustā, būtiski paplašinot sūtījumu izsniegšanas un nosūtīšanas iespējas, ko veido vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pastnieku un kurjeru serviss, Circle-K degvielas uzpildes staciju tīkls un vairāk nekā 60 pakomātu visā Latvijā. Latvijas Pasts plāno paplašināt pakomātu tīklu ar jauniem pakomātiem, un tā īstenošanai uzņēmums izsludinājis iepirkumu 120 jaunu pakomātu iegādei. Savukārt pie noslogotākajām pasta nodaļām tiek izvietoti jauni pakomāti sūtījumu saņemšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

6. aprīlī noslēdzās valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības riskus, pilnvaras turpināt noteikt personu tiesības ierobežojošus pasākumus epidemioloģiskās drošības nolūkos, neizsludinot īpašu tiesisko režīmu, Ministru kabinetam ir deleģējis likumdevējs – Saeima –, pieņemot Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU