DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valdība apstiprina Valsts robežsardzes amatpersonu jauno formastērpu dizainu

Ceturtdien, 11. februārī, Ministru kabinets apstiprināja grozījumus noteikumos par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm formastērpa un atšķirības zīmju aprakstu, paredzot formastērpu modernizāciju Valsts robežsardzei un Valsts robežsardzes koledžai.

“Uzsākot pildīt iekšlietu ministra pienākumus, pievērsu uzmanību gadiem nerisinātai problēmai -  dienestu amatpersonu sliktajam, necilajam formastērpu stāvoklim. Formastērpam ir ne tikai praktiska nozīme, bet tā ietver sevī katra iekšlietu dienesta identitāti un tradīcijas. Forma uzliek pienākumu uzturēt disciplīnu, vērtības, saliedēt kolektīvu. Laiks nestāv uz vietas, tāpēc arī es personiski esmu piedalījies Valsts robežsardzes, ugunsdzēsēju glābēju formastērpu modernizācijas procesā un atpazīšanas detaļu izstrādē.

Ar lielu nepacietību gaidu iespēju, ka jau šogad varēsim sabiedrībai demonstrēt robežsargu un ugunsdzēsēju glābēju jauno tēlu. Ceru, ka Latvijas iedzīvotājiem patiks galarezultāts. Jaunajai formastērpu identitātei kopsakarībā ar darba rezultātiem jāvairo iestāžu prestižs gan sabiedrības, gan pašu darbinieku acīs. Ceru, ka kādreiz pietiks finansējuma, lai izstrādātu dienestu parādes formastērpu standartu,” komentēja iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Amatpersonu formastērpi (izņemot Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes amatpersonu)  tiek izmantoti jau vairāk nekā 20 gadus, kā rezultātā Valsts robežsardze saskaras ar šādām problēmām – amatpersonu lauku formastērps nav piemērots izmantošanai Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras (FRONTEX) kopējās operācijās, jo tas gan vizuāli, gan funkcionāli vairs neatbilst mūsdienu prasībām. Tāpat, valkājot nolietotu formastērpu, saglabājas negatīva sabiedrības attieksme pret amatpersonu ārējo izskatu, kas neveicina iekšlietu dienestu prestižu.

Ar jaunā parauga formastērpu pakāpeniski tiks nodrošinātas visas amatpersonas, prioritāri to izsniedzot tām amatpersonām, kuras dienesta pienākumus veic ārpus dienesta telpām un ikdienā atrodas tiešā saskarē ar fiziskām personām. Plānots izsniegt 2225 jaunā formastērpa komplektus.

Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu formastērpu un atšķirības zīmes jāievieš līdz 2021. gada 31. decembrim. Līdz pilnīgai Valsts robežsardzes un Valsts robežsardzes koledžas amatpersonu formastērpa un atšķirības zīmju ieviešanai amatpersonas ir tiesīgas nēsāt šī brīža formastērpus un atšķirības zīmes. Viena formastērpa komplekta cena ir 1 622,38 euro.

Viens no valdības atbalstītajiem pasākumiem Covid-19 krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai ir formastērpu iegāde Iekšlietu ministrijas amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm. Kopumā tika piešķirts finansējums 6 000 000 euro apmērā, tajā skaitā Valsts robežsardzei – 3 200 000 euro, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam – 2 800 000 euro.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU