DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. februārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrijas vadība sveiks CERT.LV desmitajā gadadienā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

1. februārī aizsardzības ministrs Artis Pabriks sveiks Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju CERT.LV desmitajā gadadienā, iestādes vadītājai Baibai Kaškinai pasniedzot Aizsardzības ministrijas apbalvojumu CERT.LV –  “Goda raksts”.

“CERT.LV sniedz neatsveramu ieguldījumu Latvijas kiberdrošības stiprināšanā, kas ir īpaši aktuāla Covid-19 pandēmijas apstākļos, kad arvien lielāku lomu mūsu ikdienā ieņem digitalizācija. Turklāt CERT.LV būtiski sekmē kiberdrošību arī starptautiskā mērogā, Latvijas ekspertiem sniedzot atbalstu sabiedroto valstu kiberaizsardzības iestādēm,” pauž aizsardzības ministrs A. Pabriks.

CERT.LV desmitajai gadadienai veltītajā apbalvošanā piedalīsies arī Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs,  Nacionālās informācijas tehnoloģiju drošības padomes priekšsēdētājs Jānis Garisons.

CERT.LV ir “Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta” struktūrvienība, kas darbojas Aizsardzības ministrijas pakļautībā Informācijas tehnoloģiju drošības likuma ietvaros.

Iestādes misija ir veicināt informācijas tehnoloģiju drošību Latvijā. Galvenie CERT.LV uzdevumi ir uzturēt un aktualizēt informāciju par informācijas tehnoloģiju drošības apdraudējumiem, sniegt atbalstu valsts institūcijām informācijas tehnoloģiju drošības jomā, kā arī jebkurai fiziskai vai juridiskai personai informācijas tehnoloģiju incidentu novēršanā, ja incidentā iesaistīta Latvijas IP adrese vai .LV domēns.

CERT.LV ik gadu rīko starptautisko kiberdrošības konferenci “Kiberšahs”, divreiz gadā – semināru “Esi drošs”, kā arī regulāri organizē informatīvus un izglītojošus pasākumus. Piemēram, pērn septembrī CERT.LV organizēja kampaņu “Kiberdrošība darbavietā”, lai aktualizētu drošus interneta lietošanas pamatprincipus ikviena iedzīvotāja darbavietā, veicinātu sabiedrības izpratni par kiberdrošību un iespējamiem riskiem, kā arī kritiskās domāšanas un uzticības saišu proporcionālu līdzsvaru internetā.

Kopš 2016. gada iestāde ir starptautiski sertificēta, un pēdējo gadu laikā kļuvusi par vienu no vadošajām kiberdrošības jomas organizācijām Eiropā. CERT.LV speciālisti kā eksperti tiek aicināti auditēt citu Eiropas valstu kiberaizsardzības vienības. Tāpat CERT.LV arī izdevies izveidot vairākus veiksmīgus rīkus, kuri ļauj sekmīgi identificēt iespējamos kiberaizsardzības sistēmu apdraudējumus.

CERT.LV tika izveidota 2011. gada 1. februārī, un tās pamatā bija Latvijā pirmā,  2006. gadā reģistrētā Kiberdrošības incidentu novēršanas vienības LATNET CERT.

Aizsardzības ministrijas apbalvojums “Goda raksts” ir atzinības apliecinājums CERT.LV par ieguldījumu Latvijas kiberdrošības stiprināšanā desmit gadu garumā, kuru laikā iestāde sevi ir pierādījusi kā kompetentu un uzticamu partneri gan Latvijas valsts pārvaldei, gan plašākai sabiedrībai un starptautiski.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU