DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2021
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

2021. gada kalendāra “Laiks ilgtspējīgas attīstības mērķiem” atklāšanā izskanēs iedvesmas stāsti rīcībai

Atklājot 2021. gada kalendāru “Laiks ilgtspējīgas attīstības mērķiem”, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija kopā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds” aicina piektdien, 22. janvārī, piedalīties tematiskā tīmekļpasākumā, kura mērķis ir iedvesmot rīcībai ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai laikā, kad Latvija atzīmē trīsdesmitgadi kopš pievienošanās ANO un UNESCO.  

“Kā caurviju motīvu kalendāram un atklāšanas pasākumam esam izvēlējušies četrus jēdzienus   – planēta, cilvēks, labklājība, miers un sadarbība. Vēlamies, lai kalendārs, kurā dalāmies ar praktiskiem padomiem, kļūst ikvienam par ceļabiedru un atgādni, ka no katra mūsu soļa ir atkarīgs, kāda būs pasaules tagadne un nākotne,” skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Par globālo organizāciju nozīmi ceļā uz mierpilnu sabiedrību runās pirmā Latvijas vēstniece Francijā un UNESCO Aina Nagobads-Ābola, atzīmējot trīsdesmitgadi, kopš Latvija pievienojusies ANO un UNESCO. Savukārt ar iedvesmas stāstiem rīcībai tīmekļpasākuma dalībniekus uzrunās nozaru eksperti, tostarp Ārlietu ministrijas Starptautisko organizāciju un cilvēktiesību departamenta direktore, vēstniece Ilze Rūse, Latvijas platformas attīstības sadarbībai direktore Inese Vaivare, Pasaules Dabas fonda Latvijā direktors Jānis Rozītis, Rīgas Tehniskās universitātes attīstības prorektors Artūrs Zeps.

“Par ilgtspējīgas attīstības mērķiem ir ļoti nozīmīgi runāt jau skolas laikā, jo tieši bērni un jaunieši ir tie, kas šos mērķus varēs iedzīvināt nākotnē. Kalendārs “Laiks ilgtspējīgas attīstības mērķiem” ir vērtīgs atbalsts skolām un skolotājiem visā Latvijā, kas ar praktiskiem padomiem ļauj ilgtspējīgas attīstības tēmu integrēt ikdienas mācību procesā,” norāda izglītības uzņēmuma “Lielvārds” vadītājs Andris Gribusts.

Pasākums norisināsies piektdien, 22. janvārī, no plkst. 15.00 līdz plkst. 16.30 tiešsaistē. Tajā aicināti piedalīties izglītības iestāžu pārstāvji, zinātnes un vides organizāciju pārstāvji, skolēni, studenti un citi interesenti. Tiešraidi būs iespējams vērot UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un uzņēmuma "Lielvārds" “Facebook” lapās.


Kalendārs tapis ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Kalendārs ikvienam drīzumā būs pieejams lejuplādei vietnē www.unesco.lv.  


Par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem


2015. gadā ANO Ģenerālajā asamblejā pieņēma rezolūciju Mūsu pasaules pārveidošana: ilgtspējīgas attīstības programma 2030. gadam jeb Dienaskārtība 2030. Tā nosaka 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus (IAM) un 169 apakšmērķus, kas sasniedzami, lai pasaulē mazinātos nabadzība un pasaules attīstība būtu ilgtspējīga. IAM tiek līdzsvaroti trīs  dimensijās: ekonomika, sociālie aspekti un vide. IAM ir aktuāli visām valstīm un sasniedzami tikai kopīgiem spēkiem, vienlaikus daļa no IAM lielā mērā saskan arī ar valstu nacionāla līmeņa izaicinājumiem un mērķiem. ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķi pieejami šeit: https://www.pkc.gov.lv/lv/attistibas-planosana/ano-ilgtspejigas-attistibas-merki.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU