DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. janvārī, 2021
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Pabriks: Nacionālie bruņotie spēki piedāvās Veselības ministrijai pārņemt vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku

Šodien, 14. janvārī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar veselības ministru Danielu Pavļutu, lai piedāvātu Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Veselības ministrijai, pārņemot vakcinācijas pret Covid-19 loģistiku.

Aizsardzības ministrija informē, ka Nacionālo bruņoto spēku rīcībā ir nepieciešamā ekspertīze un resursi, lai varētu sniegt palīdzību Veselības ministrijai un pārņemtu vakcinācijas loģistikas plānošanu un izpildi, kā arī ar šiem jautājumiem saistīto koordināciju.

“Nacionālajos bruņotajos spēkos ir profesionāli virsnieki un instruktori, kuri savu dienestu ir veltījuši, lai pēc iespējas efektīvāk plānotu nodrošinājumu, transporta loģistiku un atbalstu kaujas vienībām. Uzskatu, ka šī pieredze un zināšanas var būt ļoti noderīgas, palīdzot veselības nozarei nodrošināt pēc iespējas ātrāku un drošu vakcīnu nogādāšanu un šī procesa koordināciju visa valstī,” piedāvājumu sniegt palīdzību skaidro aizsardzības ministrs A. Pabriks. “Šodien notiks tikšanās ar D. Pavļutu, kuras laikā izteiksim savus priekšlikumus un redzējumu un, cerams, ka vienosimies par turpmāko sadarbību.”

Jau ziņots, ka kopš pavasara aizsardzības nozare sniegusi atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā visā Latvijā. Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un turpina veikt nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Nacionālie bruņotie spēki sniedz atbalstu, sadarbojoties ar valsts un pašvaldību institūcijām un palīdzot sabiedrībai. Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze sniedz atbalstu Valsts robežsardzei ES ārējās un iekšējās robežas uzraudzībā, bet Valsts policijai – mājsēdes nodrošināšanā. Tāpat Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes vienības turpina sniegt atbalstu pašvaldībām un vairākiem sociālās aprūpes centriem Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU