DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. decembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

E. Rinkēvičs: starptautiskajai sabiedrībai jāpastiprina atbalsts preses brīvībai Baltkrievijā

9. decembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs attālināti piedalījās Pasaules preses brīvības dienas konferencē, kuru šogad organizē Nīderlande sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizāciju - UNESCO.

E.Rinkēvičs uzsvēra, ka mediju brīvība un žurnālistu drošība ir Latvijas ārpolitikas prioritāte cilvēktiesību jomā, un aicināja starptautisko sabiedrību ātri un pārliecinoši reaģēt uz akūtiem apdraudējumiem mediju brīvībai, žurnālistu drošībai, veselībai un dzīvībai.

“Vēlamies vērst īpašu uzmanību uz dramatisko masu mediju situāciju Baltkrievijā”, norādīja E.Rinkēvičs un informēja, ka Latvija īsteno vairākas atbalsta programmas Baltkrievijā cietušo žurnālistu rehabilitācijai un apmācībām. “Aicinām līdzīgi domājošās valstis pastiprināt atbalstu neatkarīgajiem medijiem Baltkrievijā,” pauda ārlietu ministrs.

Ārlietu ministrs arī vērsa klātesošo uzmanību uz nepieciešamību pastiprināt atbalstu daudzveidīgai, profesionālai un stabilai mediju videi Covid-19 pandēmijas laikā. “Lai nodrošinātu komerciālo mediju darbības nepārtrauktību pandēmijas laikā, Latvijas valdība šogad no valsts budžeta piešķīrusi vairāk nekā 2 miljonus eiro drukāto un elektronisko plašsaziņas līdzekļu kapacitātes stiprināšanai”, atzīmēja E.Rinkēvičs.

Informācijai

UNESCO Pasaules preses brīvības diena tiek atzīmēta katru gadu ar mērķi sekmēt un aizstāvēt plurālistisku un neatkarīgu preses darbu visā pasaulē. Atzīmējot šo dienu,  9.-10. decembrī notiek tiešsaistes konference. Konferences mērķis ir izcelt nepieciešamību iestāties par brīviem, drošiem un neatkarīgiem medijiem un aizstāvēt žurnālistus no nevēlamas kontroles, spiediena un ietekmes, kas ir īpaši svarīgi pandēmijas un tās seku likvidēšanas laikā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 6. aprīlim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU