DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. decembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Deputātam Aldim Gobzemam izteikts brīdinājums par ētikas kodeksa pārkāpumu

13.Saeimas deputātam Aldim Gobzemam izteikts rakstveida brīdinājums par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu. Tas teikts Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas ceturtdien, 3.decembrī, Saeimai sniegtajā paziņojumā.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rullī noteikto Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas lēmums tiks publicēts oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Komisija lēmumu pieņēma, izskatot deputātes Anitas Muižnieces iesniegumu ar lūgumu izvērtēt A.Gobzema rīcību, interneta vidē Twitter un Facebook aicinot sabiedrību neievērot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus Covid-19 ierobežošanai.

Mandātu komisija konstatēja, ka A.Gobzems pārkāpis Saeimas deputātu ētikas kodeksa 4., 5. un 6.punktu. Tie nosaka, ka Saeimas deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos, ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus. Tāpat ētikas kodekss noteic, ka deputāts ir morāli atbildīgs par savu rīcību, tostarp runām, balsojumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU