DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Edgars Rinkēvičs NATO ārlietu ministru sanāksmē uzsver transatlantisko attiecību nozīmi

2020. gada 1. decembrī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās NATO ārlietu ministru sanāksmē videokonferences formātā, kurā tika pārrunāts NATO 2030 pārdomu process. Šī iniciatīva NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga vadībā tiek īstenota ar mērķi, lai Alianse arī turpmāk būtu gan politiski, gan militāri spēcīga, nodrošinot efektīvu atbildi kā pret pašreizējiem, tā nākotnes drošības izaicinājumiem. Ārlietu ministri pārrunāja NATO 2030 procesa ietvaros izveidotās ekspertu grupas sagatavoto ziņojumu un vienojās par nepieciešamību padziļināti izvērtēt ekspertu piedāvātās rekomendācijas, lai turpinātu stiprināt Alianses kā Eiroatlantiskās drošības garanta pozīcijas. E. Rinkēvičs diskusijā uzsvēra ciešu transatlantisko attiecību lomu, nepieciešamību turpināt Alianses pielāgošanās pasākumus, kā arī pilnveidot sadarbību ar Alianses starptautiskajiem partneriem, tostarp Eiropas Savienību.

Sanāksmē tika pārrunāta arī NATO pieeja Krievijai, sabiedrotajiem demonstrējot vienprātību par nepieciešamību arī turpmāk īstenot pārliecinošus kolektīvās aizsardzības un atturēšanas pasākumus, tajā skaitā Baltijas reģionā, vienlaikus saglabājot atvērtību dialogam. Tāpat tika pārrunāti nepieciešamie sabiedroto soļi, vēršoties pret Krievijas īstenotajiem bruņojuma kontroles līgumu pārkāpumiem.

NATO ārlietu ministru sanāksmes diskusijas turpināsies š.g. 2. decembrī. Sabiedrotie pārrunās Ķīnas pieaugošo starptautisko lomu un ar to saistītās iespējas un izaicinājumus. Lai veicinātu vienotu izpratni un koordinētu starptautisku pieeju, diskusijā piedalīsies ES Augstais pārstāvis, kā arī Somijas, Zviedrijas, Austrālijas, Japānas, Jaunzēlandes un Korejas Republikas ārlietu ministri. Tāpat kopā ar Gruzijas un Ukrainas ārlietu ministriem ir paredzēts diskutēt par drošības situāciju Melnās jūras reģionā, tajā skaitā Krievijas pieaugošo militāro klātbūtni reģionā un pārkāpumus pret Gruzijas un Ukrainas suverenitāti un teritoriālo vienotību. Tiks apspriests sabiedroto atbalsts Gruzijai un Ukrainai, tostarp apmācību un kopību militāro vingrinājumu veidā.

 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU