DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. novembrī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Konkurences padome un Iepirkumu uzraudzības birojs diskusijā spriedīs par publisko iepirkumu organizētāju atbildību

Pasaules Konkurences dienai par godu piektdien, 4.decembrī, Konkurences padome sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju rīkos diskusiju “Saskares punkts: konkurence”, kas veltīta publisko iepirkumu tēmai. Pasākumā tiks diskutēts par pasūtītāju atbildību godīgas konkurences vides veicināšanā, kā arī apbalvoti akcijas “Nejēdzīgākais šķērslis konkurencei 2020” laureāti.

Latvijā visbūtiskāk konkurences vidi kropļo uzņēmumu aizliegtas vienošanās jeb karteļi publiskajos iepirkumos. Vienlaikus godīgu konkurences vidi būtiski negatīvi ietekmē arī valsts un pašvaldību radītie konkurences kropļojumi, tajā skaitā ierobežojot konkurenci publiskajos iepirkumos un nosakot tajos nepamatotas konkurenci izslēdzošas prasības. Tāpēc 2020. gada 1. janvārī spēkā stājušies grozījumi Konkurences likumā sniedz Konkurences padomei efektīvākus rīkus, lai cīnītos ar vienu no būtiskākajām konkurences vides problēmām – valsts, pašvaldību un to kapitālsabiedrību radītajiem konkurences kropļojumiem. Grozījumi paredz, ka publiskām personām, kas ir valsts, pašvaldības un to kapitālsabiedrības, ir jāievēro konkurences neitralitātes princips, piemēram, tās nedrīkst radīt savām kapitālsabiedrībām kādas priekšrocības, kas nav pieejamas privātajiem tirgus dalībniekiem, vai ir aizliegta tāda publisko personu darbība, kuras rezultātā tirgus dalībnieki ir spiesti pamest konkrēto tirgu vai ir apgrūtināta to darbība tirgū.

Konkurences padomes priekšsēdētājs Juris Gaiķis: “Kopš Konkurences padome ir ieguvusi papildu pilnvaras vērsties pret publisku personu radītiem konkurences kropļojumiem, mēs saskaramies ar tirgus dalībnieku pieaugošo sūdzību skaitu par iespējamiem pārkāpumiem publiskajos iepirkumos. Tas liecina, ka nozarē pastāv būtiskas problēmas, un tās efektīvāk var novērst, stiprinot sadarbību starp uzraugošajām institūcijām. Tāpēc īpašs prieks par Konkurences padomes un Iepirkumu uzraudzības biroja vēlmi kopīgiem spēkiem uzlabot iepirkumu vidi Latvijā.”

Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs Artis Lapiņš: “Tikai sadarbojoties iespējams sasniegt kopīgo mērķi – nodrošināt brīvu un godīgu konkurenci. Iepirkumu uzraudzības birojam un Konkurences padomei līdz šim ir bijusi sekmīga sadarbība un ceram uz tādu arī turpmāk. Savstarpējas diskusijas, sadarbība un izpratnes veidošana sabiedrībā ir pareizais ceļš, lai pareizi sabalansētu pasūtītāju iespējas nodrošināt savu funkciju izpildi, nepamatoti nekropļojot konkurences vidi kopumā.”

Diskusija “Saskares punkts: konkurence” aizritēs moderatora Haralda Burkovska vadībā, lai Konkurences padomes un Iepirkumu uzraudzības biroja pārstāvji rastu kopsaucēju par abu uzraugošo iestāžu kompetencēm publisko iepirkumu nozarē, meklētu saskares punktus un kopīgi diskutētu par publisko iepirkumu organizētāju atbildību.

Noslēgumā Konkurences padome un Iepirkumu uzraudzības birojs apbalvos akcijas “Nejēdzīgākais šķērslis konkurencei” laureātus.

Diskusija “Saskares punkts: konkurence” noritēs 2020. gada 4. decembrī no plkst. 11.00 līdz 12.15 tiešsaistes platformā Zoom. Lai sekotu līdzi diskusijai, lūgums reģistrēties līdz 3.decembra plkst. 12.00, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu. Tiešraidei būs iespējams sekot līdzi arī Konkurences padomes un Iepirkumu uzraudzības biroja sociālo mediju platformas Facebook profilos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU