DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

ASV vēstniecība Latvijā dalīsies pieredzē ar Rīgas domi korupcijas novēršanas jautājumos

Otrdien, 3. novembrī,  Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece un Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētāja Linda Ozola tikās ar ASV vēstniecības Latvijā pārstāvjiem Ametu Kabravalu un Artjomu Uršuļski, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas drošības, labas pārvaldības, korupcijas novēršanas u.c. jomās.

Linda Ozola:” Man bija gods uzņemt vēstniecības pārstāvjus Rīgas domē. Tikšanās bija ļoti produktīva un, ceru, kalpos kā pamats turpmākai ciešai un abpusēji atbalstošai sadarbībai.”

Puses pārrunāja tādus jautājumus kā Rīgas pašvaldībai piederošo kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības kārtība, kas paredz labas pārvaldības principu ieviešanu, iespējamos korupcijas novēršanas un atklāšanas mehānismus pašvaldības institūcijās, atvērtos datus kā vienu no pašvaldības atklātības un pārredzamības instrumentiem.

Šī gada 9.decembrī – kas ir Starptautiskā pretkorupcijas diena – Rīgas domē paredzēts organizēt konferenci par iekšējās kontroles sistēmas nozīmi korupcijas novēršanā pašvaldībā. ASV puse atsaucīgi vērtēja priekšlikumu atbalstīt pasākumu, iepazīstinot ar tās pieredzi par iekšējās kontroles lomu korupcijas risku mazināšanā..

Tāpat puses vienojās, ka Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja varētu izmantot Ņujorkas pilsētas domes pieredzi saistībā ar iekšējām izmeklēšanām par krāpšanas un korupcijas gadījumiem pašvaldībā , daloties pieredzē attālinātās sanāksmēs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU