DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Septembrī būvniecības izmaksas samazinājās par 0,5 %

2020. gada septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būvmateriālu cenas samazinājās par 0,7%, strādnieku darba samaksa – par 0,5 %, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas nemainījās.

Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja cenu samazinājums smiltīm, kā arī metāla konstrukcijām un sīkajiem metāla izstrādājumiem.

Salīdzinot ar 2019. gada septembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 0,7 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 7,4 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,6 %, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 2,1 %.

Būvniecības izmaksu pārmaiņas

(procentos pret iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi)

2020. gada 3. ceturksnī, salīdzinot ar 2. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,1 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,1 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,4 %, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,6 %.

2020. gada 3 ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 3. ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 0,9 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 7,4 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas pieauga par 0,5 %, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 1,6 %.

Informācija par būvniecības izmaksu pārmaiņām 2020. gada oktobrī tiks publicēta 27. novembrī.

Plašāka informācija par būvniecības izmaksu indeksiem Latvijā pieejama CSP vietnē sadaļā "Ražotāju cenas – Metadati".

Metodoloģiskā informācija

2020. gadā datus par būvniecības resursu cenām sniedz ap 200 būvuzņēmumu un vairāk nekā 50 tirdzniecības uzņēmumu. Būvizmaksu indeksa aprēķinos izmanto arī būvmateriālu cenas, kuras uzņēmumi sniedz ražotāju cenu indeksu rūpniecībā un importa cenu indeksa aprēķiniem. Papildus aprēķinos izmanto reģistrētās patēriņa cenas būvmateriāliem.

Cenu apsekojuma izlasē iekļauti būvuzņēmumi, kam 2019. gadā bija lielākais pašu spēkiem veiktais būvdarbu apjoms. 90 % no apsekotajiem uzņēmumiem pašu spēkiem veikto darbu apjoms pārsniedza 1 milj. eiro gadā, no tiem 36 % uzņēmumu darbu apjoms bija virs 5 milj. eiro gadā. Tirdzniecības uzņēmumu atlases kritērijs ir to apgrozījuma lielums un specializācija.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU