DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Edgars Rinkēvičs: Latvijai un Slovēnijai ir līdzīga izpratne par ES aktualitātēm, starptautiskajiem un drošības politikas jautājumiem

2020. gada 21. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Slovēnijas Republikas ārlietu ministru Anži Logaru (Anže Logar), kurš Rīgā bija ieradies darba vizītē. Ministri pārrunāja Latvijas un Slovēnijas divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) aktualitātes un globālos jautājumus – ES attiecības ar Krieviju, notikumus Baltkrievijā, situāciju Rietumbalkānos, kā arī drošības politiku, transatlantiskās attiecības un Trīs jūru iniciatīvu.

E. Rinkēvičs pauda gandarījumu par labajām un ciešajām Latvijas un Slovēnijas attiecībām. Ministrs īpaši pateicās Slovēnijai par tās militārā kontingenta dalību NATO paplašinātas klātbūtnes kaujas grupā Latvijā, uzsverot, ka tas ir nozīmīgs ieguldījums visa Baltijas reģiona un kolektīvās drošības stiprināšanā.

Viens no sarunu tematiem bija ES aktualitātes: daudzgadu budžets, tiesiskums, zaļais kurss un Eiropas nākotne. Jautājumā par daudzgadu budžetu ministri bija vienisprātis, uzsverot, ka būtiski ir panākt vienošanos sarunās ar Eiropas Parlamentu, lai mūsu ekonomikas iespējami ātrāk nodrošinātu ar papildu investīcijām.

A. Logars iezīmēja Slovēnijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē prioritātes - noturību (resilience) COVID-19 krīzes kontekstā, kiberdrošību, ES spējas reaģēt uz krīzes situācijām; ekonomiskās bāzes attīstīšanu un ekonomikas atjaunošanu, tiesiskumu un ES attiecības ar kaimiņu reģioniem, īpaši Rietumbalkāniem. Slovēnija ES Padomē prezidēs 2021. gada 2. pusē.

Apspriežot globālos izaicinājumus, E.Rinkēvičs norādīja, ka attiecībām ar Krieviju ir jābalstās uz stingriem principiem, starptautisko tiesību ievērošanu un citu valstu teritoriālās integritātes respektēšanu. Šajā jautājumā svarīgi saglabāt Eiropas un transatlantisko vienotību.

Ministri pārrunāja arī 19. oktobrī notikušā Trīs jūru iniciatīvas samita rezultātus – tās nozīmi reģionālās sadarbības, konkurētspējas un ģeopolitisko interešu kontekstā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU