DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrija akreditē Bulgārijas aizsardzības atašeju

Šodien, 20. oktobrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Bulgārijas aizsardzības atašeju pulkvedi Darinu Slaveikovu Jančevu (Darin Slaveykov Yanchev), kurš rezidēs Varšavā, Polijā.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, Bulgārijas aizsardzības atašeja akreditācija notika tiešsaistes sanāksmes veidā. 

Pulkvedis D. Slaveikovs Jančevs ir dienējis Bulgārijas Speciālo uzdevumu vienībā, Bulgārijas Aizsardzības ministrijā, kā arī bijis Bulgārijas militārais, gaisa un jūras spēku atašejs Gruzijā.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Latvija un Bulgārija sadarbojas aizsardzības jomā 2014. gadā parakstītās  vienošanās, kā arī NATO un Eiropas Savienības ietvaros. Tāpat abas valstis piedalās Bukarestes devītniekā, platformā drošības jautājumu apspriešanai, kurā pārstāvētas arī Lietuva, Igaunija, Polija, Čehija, Slovākija, Ungārija un Rumānija.

Sofijā, Bulgārijā darbojas NATO Krīžu vadības un katastrofas seku pārvarēšanas ekselences centrs (Crisis Management and Disaster Response Centre of Excellence), kas sniedz atbalstu NATO dalībvalstīm un partnervalstīm, stiprinot to spēju pārvarēt krīzes un reaģēt uz katastrofām. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU