DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents Trīs jūru galotņu sanāksmē uzsvērs infrastruktūras vajadzības Baltijas reģionā

Pirmdien, 19. oktobrī, plkst. 14.15 Valsts prezidents Egils Levits piedalīsies piektajā Trīs jūru iniciatīvas galotņu sanāksmē, ko virtuālā formātā šogad organizē Igaunija. Sanāksmē apstiprinās Trīs jūru iniciatīvas valstu prezidentu samita deklarāciju, kā arī diskutēs par iniciatīvas attīstības perspektīvām nākotnē.

Samita laikā notiks Smart Money paneļdiskusija, kurā piedalīsies Trīs jūru iniciatīvas valstu ministri. Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un Trīs jūru Investīciju fonda pārstāvji. Diskusijas mērķis – vērst uzmanību investīciju piesaistes nozīmei reģiona infrastruktūras un savienojamības attīstībā.

Savukārt Smart Connectivity paneļdiskusijā, kurā Latviju pārstāvēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, tiks prezentēts Igaunijas valdības sagatavotais ziņojums par enerģētikas un transporta sektoru digitalizāciju.

Tāpat sanāksmē publiski iepazīstinās ar Trīs jūru iniciatīvas prioritāro projektu sarakstu, kas veidots, lai sniegtu pilnīgu pārskatu par vajadzībām infrastruktūras attīstībā reģionā un veicinātu reģiona dinamisku un ilgtspējīgu savienojamību.

Trīs jūru iniciatīvas galotņu sanāksmei būs iespēja sekot līdzi tiešsaistē: https://3seas.eu/live.

2016. gadā dibinātā Trīs jūru iniciatīva ir reģionāla ekonomiskas sadarbības platforma, kas veidota ar mērķi īstenot fiziskās infrastruktūras projektus, lai mazinātu Eiropas Savienības (ES) ziemeļu–dienvidu reģionā esošās savienojamības plaisas enerģētikas, transporta infrastruktūras un digitālās komunikācijas jomās. Iepriekšējās galotņu sanāksmes ir notikušas Horvātijā (2016), Polijā (2017), Rumānijā (2018) un Slovēnijā (2019). Iniciatīvai ir liels potenciāls stiprināt ES līmeņa kohēziju, kā arī transatlantiskās sadarbības saites. Trīs jūru iniciatīvu veido 12 ES valstis, kas ģeogrāfiski novietotas ap Adrijas, Baltijas un Melno jūru: Austrija, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Ungārija. Trīs jūru iniciatīvas partneri ir ASV, Vācija un Eiropas Komisija.

Savukārt Trīs jūru Investīciju fonds ir dibināts ar mērķi attīstīt spēcīgu reģionālās ekonomikas mugurkaulu, un tas sniedz platformu stratēģiski nozīmīgu infrastruktūras projektu īstenošanai. Trīs jūru Investīciju fonda struktūra paredz iespēju piedalīties gan privātajiem, gan institucionālajiem investoriem, kā arī starptautiskajām finanšu institūcijām. Š. g. 16. septembrī Trīs jūru Investīciju fondam oficiāli pievienojās arī “Attīstības finanšu institūcija ALTUM”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU