DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. oktobrī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
3
3

Bordāns: Bāriņtiesu reforma ir un būs Tieslietu ministrijas prioritāte

Ceturtdien, 8. oktobrī, tieslietu ministrs Jānis Bordāns ar Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas valdi apsprieda turpmāko rīcības plānu, lai praktiski atbalstītu turpmāko bāriņtiesu efektīvu darbību saistībā ar gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu.

J.Bordāns: “Jau sākotnēji Tieslietu ministrija ir paudusi nepieciešamību veikt bāriņtiesu reformu un tai ir jābūt skaidri definētai jau pirms administratīvi teritoriālās reformas. Aiz katras bezdarbības un vilcināšanās stāv simtiem bērnu, kuru dzīves pa šo laiku tiek kropļotas. Tas ir nopietns signāls par draudiem tiesiskumam.”


Bāriņtiesas ir galvenais sadarbības partneris tiesu iestādēm ģimenes tiesību lietās, tāpēc ministrs vērsa uzmanību, ka bāriņtiesu reformas novilcināšana rada risku tiesiskuma nodrošināšanai un tiesu darbības nepārtrauktībai.
Tikšanās laikā tika apspriesta bāriņtiesu iestāžu vieta bērnu tiesību aizsardzības sistēmā un sagaidāmie rezultāti bērnu tiesību aizsardzības sistēmas sakārtošanai, tostarp nepieciešamās pārmaiņas bāriņtiesu darbībā.


Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: “Administratīvi teritoriālā reforma neizbēgami skars arī pašreizējo bāriņtiesu turpmāko darbību. Kāds ir plāns bāriņtiesu darbībai arī pēc reformas un kā pārmaiņas skars bāriņtiesu darbiniekus – šiem jautājumiem ir jābūt skaidriem un saprotamiem. Bērni nevar kļūt par ķīlniekiem neskaidrai situācijai un īslaicīgiem risinājumiem atsevišķu resoru interesēs. Bērnu interešu efektīvai aizsardzībai ir nepieciešami ilgtermiņa risinājumi, lai sakārtotu bērnu tiesību aizsardzības sistēmu un nodrošinātu tās kvalitāti.”


Arī Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācijas pārstāvji norādīja, ka bāriņtiesu darbinieki ir noguruši no nesakārtotības un nenoteiktības – viņi nespēj prognozēt savu profesionālo nākotni un izvēlas pamest šo atbildīgo darbu. Neskaidrā situācija ir nepamatoti ieilgusi un neveicina bāriņtiesu lēmumu kvalitāti.


“Mums priekšā ir pārmaiņu laiks. Pirmais izaicinājums būs bāriņtiesu iestāžu apvienošana un kvalificētu speciālistu profesionāla sagatavošana, kā arī jaunizveidoto iestāžu funkcionālā pārraudzība pēc administratīvi teritoriālās reformas beigām,” sasniedzamos rezultātus raksturo tieslietu ministrs.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU