DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas
1
1

Tapusi atbalsta grāmata bērniem, kuru vecāki nonākuši cietumā

FOTO: Publicitātes foto

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir izveidojusi praktisku atbalsta materiālu ilustrētas grāmatas formātā bērniem, kuru vecāki izcieš sodu ieslodzījuma vietā. Šis ir pirmais šāda veida materiāls, kas paredzēts gan bērniem, gan pieaugušajiem, lai sniegtu praktiskus padomus, kā risināt sarunas ar bērnu situācijās, kad kāds no vacākiem ir nonācis ieslodzījumā. Grāmatiņas satura autors ir pusaudžu psihoterapeits Nils Konstantinovs.

Grāmata lejupielādei pieejama šeit.

Grāmata “Kur ir mans tētis?” ir stāsts par zēnu vārdā Endijs, kura tētis ir pārkāpis noteikumus un tagad viņam kādu laiku būs jādzīvo cietumā. Zēns ir apjucis, viņš saskaras ar skolasbiedru naidīgo attieksmi, un mēģina meklēt atbildes uz jautājumiem, kur palicis tētis, kas ir cietums, kāpēc viņa tētis ir nonācis cietumā un kad viņš satiks savu tēti? Endiju atbalsta viņa labākais draugs Tomiņš, situāciju skaidro policists, bet padomus, kā izprast savas emocijas, sniedz jaukā psiholoģe Violeta.

Materiāls ir veidots bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem un paredzēts lasīšanai kopā ar kādu pieaugušo – otru vecāku, vecvecākiem vai kādu citu pieaugušo, kam viņš uzticas.

Kad bērna vecāks nonāk ieslodzījuma vietā, viens no smagākajām uzdevumiem ir izstāstīt viņam par notikušo. Bieži pieaugušie, vēloties pasargāt bērnus, nestāsta viņiem patiesību vai arī noklusē svarīgāko. Reizēm pieaugušie izliekas, it kā vispār nekas īsti nebūtu noticis, vai arī runā ar bērnu tā, lai viņu izpratnē bērnam būtu mazāk sāpīgi, piemēram, izdomājot dažādus stāstus par to, kur devies tētis vai mamma. Taču patiesība bērnam vienmēr būs daudz palīdzošāka nekā noklusēšana vai stāsti par “tēti, kurš aizbraucis kosmosā”.

Vienlaikus šī saruna var būt ļoti sarežģīta, un ne vienmēr ir viegli atrast pareizos vārdus. Tādēļ šī grāmatiņa palīdzēs arī pieaugušajiem – pārrunāt ar bērnu notikušo, kā arī izskaidrot reālo situāciju. Tāpat materiāls ir izmantojams, lai sagatavotu bērnu apciemojumam ieslodzījuma vietā, ja tāds paredzēts.

Pēc katras no grāmatiņas sadaļām ir jautājumi, kurus var uzdot bērnam, lai apdomātu atbildes kopā ar viņu, kā arī sniegti praktiski ieteikumi, kā skaidrot vai rīkoties attiecīgās situācijās.

Materiāls ir izstrādāts gan digitālā gan drukātā formātā un tapis skaidrojošās kampaņas "Nenovērsies! Atbalsti un iesaisties! #Resocializācija” ietvaros.

Kampaņa "Nenovērsies! Atbalsti un iesaisties! #Resocializācija” tiek īstenota projekta “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu. Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 9.1.3.0/16/I/001 “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI