DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
09. septembrī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tiesu sistēma

Augstākās tiesas plēnumā vairākas vēlēšanas

Piektdien, 11.septembrī, Augstākās tiesas plēnumā senatori vēlēs Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāju, Tieslietu padomes locekli un Disciplinārtiesas locekļus.

Tā kā iepriekšējais Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs kļuvis par Augstākās tiesas priekšsēdētāju, Civillietu departamentam vajadzīgs jauns priekšsēdētājs, ko senatori vēlēs 11.septembra plēnumā.

Aigars Strupišs bija arī Augstākās tiesas plēnuma vēlēts Tieslietu padomes loceklis. Līdz ar Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatu viņš ir arī Tieslietu padomes priekšsēdētājs, un Augstākās tiesas plēnumam jāievēl cits pārstāvis Tieslietu padomē.

Plēnumā arī trīs Disciplinārtiesas locekļu vēlēšanas, jo senatoriem Ļubovai Kušnirei, Anitai Poļakovai un Andrim Guļānam beidzas piecu gadu pilnvaru termiņš šajā amatā. Disciplinārtiesā jāievēl viens senators no Civillietu departamenta, viens no Krimināllietu departamenta un viens no Administratīvo lietu departamenta.

Augstākās tiesas plēnums notiks klātienē, ievērojot Covid situācijā noteiktos piesardzības pasākumus. Sākums plkst.10.00.

Augstākās tiesas plēnuma darba kārtības projekts

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU