DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Brīvdienās Jūrmalā – izzinošas pastaigas, Dzintaru koncertzāles aizkulises un laivu būves darbnīca

FOTO: Tatjana Anatolija

Nedēļas nogalē aicinām doties izzinošās pastaigās pa Majoriem un Dzintariem, dabā apskatot mākslinieka Imanta Ozoliņa grafikās iemūžinātos pilsētas vaibstus, ekskursijā pa vēsturisko Dzintaru koncertzāli, kā arī uz jaunatklāto laivu būves darbnīcu Jūrmalas Brīvdabas muzejā.

Pastaigas “Ozoliņš/Jūrmala/Arhitektūra”

22. augustā plkst. 15.00 un 23. augustā plkst. 11.00 Jūrmalas pilsētas muzejs aicina jūrmalniekus un pilsētas viesus doties pastaigā gida pavadībā un klātienē apskatīt ēkas un objektus, kas kalpojuši kā iedvesmas avots māksliniekam, lietišķās grafikas meistaram Imantam Ozoliņam (1930–2018). Pastaigas sāksies Jūrmalas pilsētas muzejā, kur līdz 13. septembrim izstādē "Limonāde" apskatāmas Imanta Ozoliņa grafikas un viņa radītās saldumu un dzērienu etiķetes. Ekskursijas vada gids Juris Vanags.

Ekskursijas Dzintaru koncertzālē

Ekskursijā pa vēsturiskās Dzintaru koncertzāles kompleksu varēs gūt priekšstatu par tās vēsturi, uzkāpt uz leģendārās Lielās zāles skatuves, apskatīt 1936. gadā celto, restaurēto Mazo zāli. Centrālās ieejas vestibila interjerā var apskatīt ievērojamā grafiķa, gleznotāja un lietišķās mākslas meistara Anša Cīruļa (1883–1942) sienu gleznojumus, kā arī iejusties vēsturiskās kases kasiera lomā. Ekskursijas laikā varēs paviesoties arī mākslinieku atpūtas istabā. Ekskursijas 22. augustā plkst. 12.00 latviešu valodā, plkst. 13.30 krievu valodā. Ekskursijas vada – Ārija Vanaga, Jūrmalas pilsētas vēstures eksperte un Aspazijas mājas vadītāja. Biļešu cenas 5 eiro, bērniem vecumā līdz 7 gadiem bez maksas.

Laivu būves darbnīca Jūrmalas Brīvdabas muzejā

Brīvdabas muzejā jaunā ekspozīcija – laivu būves darbnīca – iepazīstina ar laivu būves attīstību un laivu būves veidiem Rīgas jūras līča piekrastē. Centrālais eksponāts izstādes telpā ir Kurzemes koka zvejas laiva dabiskā lielumā, ekspozīcijā apskatāmi arī senlaicīgi amatnieku darba galdi un instrumenti, zīmējumi un fotogrāfijas. Jūrmalas Brīvdabas muzejs atrodas Tīklu ielā 1a, apmeklētājiem atvērts otrdienās–svētdienās plkst. 10.00–18.00, pirmdienās slēgts. Ieeja bez maksas.

Pastaigu maršruti pa vēsturiskām Jūrmalas vietām

Interesentiem tiek piedāvāti trīs jauni pastaigu maršruti pa vēsturiskajām Jūrmalas apkaimēm – Lielupi, Buļļuciemu un Vecbulduriem, kur var apskatīt dažādus arhitektūras paraugus, atklāt interesantus faktus un vienlaikus baudīt dabas un pludmales ainavas. Maršruti ir septiņus līdz desmit kilometrus gari un izstaigājami līdz trīs stundu laikā. To apraksti ir pieejami mājaslapā www.visitjurmala.lv, kur pieejama arī Google karte ar maršrutiem un aprakstu.

Vairāk informācijas par atpūtas iespējām Jūrmalā̄ mājaslapā̄ www.visitjurmala.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU