DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes 3. Latgales brigāde sniedz atbalstu Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 13. līdz 15. augustam vairāk kā 200 Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīri un zemessargi sniegs atbalstu drošības pasākumu īstenošanā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku norises laikā.

Zemessargi un karavīri, atbalstot Valsts policiju sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, sagaidīs apmeklētājus pie ieejas Aglonas Bazilikas teritorijā un nodrošinās apmeklētāju ielaišanu ar ielūgumiem, kā arī pārraudzīs kārtību sektoros. Pasākuma apmeklētāji tiks aicināti nedrūzmēties un ievērot 2 metru distanci. Zemessargi un karavīri tiks iesaistīti arī patruļās un Aglonas Bazilikas teritorijas apsardzē nakts laikā.

Atrodoties Aglonas Bazilikas teritorijā, svētku norises laikā, apmeklētājiem būs jāuzturas norādītajā sektorā, izņemot gadījumus, ja pasākuma dalībnieks vēlēsies doties uz avotu, pie Dievmātes svētgleznas, uz grēksūdzi, apmeklēt mediķus vai labierīcības, kā arī vēlēsies pamest Aglonas Bazilikas teritoriju.

Aicinām ikvienu iedzīvotāju un svētceļnieku, rūpējoties par savu un apkārtējo drošību, ievērot noteiktos ierobežojumus Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, kā arī ievērot zemessargu un karavīru dotos norādījumus. 

Zemessardzes 3. Latgales brigāde ik gadu piedalās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā, atbalstot Valsts policiju sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes teritorijā atrodas seši bataljoni – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons Rēzeknē, Zemessardzes 34. kājnieku bataljons Daugavpilī, Zemessardzes 35. kājnieku bataljons Preiļos, Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons Lūznavā un Zemessardzes 55. kājnieku bataljons Aizkrauklē, kā arī Zemessardzes 56. nodrošinājuma bataljons Jēkabpilī.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU