DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Iespēja pieteikties Rīgas domes vēlēšanu novērošanai

Līdz 24. augustam  iespējams pieteikties novērot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, kļūstot par Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) brīvprātīgo novērotāju.

Pieteikties vēlēšanu novērošanai no 16 gadu vecuma, CVK tīmekļa vietnē apgūstot mācību kursu “2020. gada Rīgas domes vēlēšanas”, aizpildot brīvprātīgā novērotāja pieteikuma anketu un izvēloties iecirkni, kurā novērot vēlēšanas.

Pēc tam novērotājam tiks nosūtīta pilnvara, kas vēlēšanu iecirknī jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Ar šo pilnvaru novērotājam būs iespēja vēlēšanu iecirknī sekot līdzi gan balsošanas norisei, gan balsu skaitīšanai.

Piesakoties novērot vēlēšanas, jāņem vērā, ka, uzturoties vēlēšanu iecirknī, būs jāievēro drošības pasākumi , lai mazinātu vīrusa infekcijas Covid-19 izplatības riskus - jāietur divu metru distance, jādezinficē rokas, jālieto mutes un deguna aizsegs. Ar CVK apstiprinātajiem ieteikumiem var iepazīties “Ieteikumi Covid-19 infekcijas profilaksei Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos.”

CVK atgādina, ka tiesības novērot Rīgas domes vēlēšanas ir arī Rīgas domes vēlēšanām reģistrēto partiju un partiju apvienību novērotājiem, kuriem vēlēšanu iecirknī jāuzrāda partijas vai partiju apvienības valdes izsniegts pilnvarojums. Tāpat tiesības novērot balsošanas norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos ir arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Par vēlēšanu novērotājiem nav atļauts pieteikt deputātu kandidātus.

Iespēju Latvijas iedzīvotājiem iesaistīties vēlēšanu novērošanā CVK īsteno kopš 2010. gada Saeimas vēlēšanām, un projekta mērķis ir veicināt iedzīvotāju izpratni par vēlēšanu norisi un balsu skaitīšanu vēlēšanu iecirkņos, tādējādi sekmējot vēlēšanu caurspīdīgumu un sabiedrības uzticēšanos vēlēšanu procesam.

Vairāk par vēlēšanu novērošanu iespējams uzzināt CVK tīmekļa vietnē www.cvk.lv sadaļā “Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020/Vēlēšanu novērošana”, kur pieejams arī mācību kurss “2020. gada Rīgas domes vēlēšanas”.

Rīgas domes vēlēšanas notiks šā gada 29. augustā, iepriekšējā balsošana – 26., 27. un 28. augustā

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU