DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. augustā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

TM: Aprit trīs gadi, kopš tiek sniegta juridiskā palīdzība bez atlīdzības bērnu nolaupīšanas un saskarsmes lietās

Pirmdien, 10. augustā, Tieslietu ministrijā notiks pasākums, lai atskatītos uz pro bono (bez atlīdzības) sniegto juridisko palīdzību bērnu nolaupīšanas un saskarsmes jautājumos. Jau trīs gadu garumā atbilstoši Tieslietu ministrijas un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes sadarbības līgumam vairāki advokāti bez atlīdzības un sabiedrības labumam (pro bono publico) nodrošina pieteikumu iesniedzēju juridisko pārstāvību tiesvedībās par bērnu nolaupīšanu un saskarsmes tiesībām. 

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns: "Profesionāla juridiskā palīdzība šādās lietās nodrošina bērna tiesību ievērošanu ātrā un kvalitatīvā tiesas procesā – bērna vislabākajās interesēs. Pieteikuma iesniegšana un pieteicēja pārstāvība tiek nodrošināta bez maksas. Advokātu ieguldītais darbs ir piemērs un aicinājums arī citiem advokātiem pievienoties gan šai iniciatīvai – sniegt bez atlīdzības juridisko palīdzību bērnu pārrobežu nolaupīšanas lietās, gan palīdzot ar savām zināšanām citām sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām.” 

2017. gada 10. augustā Tieslietu ministrija un Latvijas Zvērinātu advokātu padome kopā ar sešiem zvērinātiem advokātiem – Jeļenu Averinsku, Jāni Davidoviču, Baibu Didrihsoni, Antru Kalēju, Imantu Muižnieku un Māri Vainovski – parakstīja sadarbības līgumu, saskaņā ar kuru minētie advokāti nodrošinās pro bono (bez atlīdzības) juridisko palīdzību ārvalstīs dzīvojošo pieteikumu iesniedzējiem tiesvedībās bērnu nolaupīšanas un saskarsmes tiesību lietās atbilstoši Hāgas 1980. gada 25. oktobra Konvencijai. Sadarbības līgums tika parakstīts ar mērķi optimizēt un uzlabot juridiskās pārstāvības institūtu Latvijā, kā arī sniegtu ārvalstīs dzīvojošiem bērnu vecākiem kvalitatīvu juridisko palīdzību situācijās, kad bērns prettiesiski nonācis Latvijā. 

Pasākuma ietvaros tiks publiskoti trīs gadu sadarbības rezultāti. Kopš 2017. gada bez atlīdzības nodrošinātas aptuveni 45 juridiskās konsultācijas bērnu nolaupīšanas un saskarsmes jautājumos. Pasākuma ietvaros tiks pasniegti pateicības raksti advokātiem, kas aktīvi iesaistījušies juridiskās palīdzības sniegšanā bez atlīdzības bērnu nolaupīšanas un saskarsmes lietās.    

Pasākumā piedalīsies Tieslietu ministrijas pārstāvji, tajā skaitā tieslietu ministrs Jānis Bordāns, tiesu varas pārstāvji un zvērināti advokāti. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU