DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. augustā, 2020
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Pasažieru skaitam pieaugot, lidosta “Rīga” jūlijā sasniedz 20% no pagājušā gada apjoma

Pakāpeniski pieaugot ceļotāju un lidojumu skaitam, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” jūlijā sasniedzis 23% no pagājušā gada apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada  septiņos mēnešos.

Jūlijā lidostā apkalpoti jau 187,4 tūkstoši pasažieru - par 132 tūkstošiem ceļotāju vairāk nekā mēnesi iepriekš. Tomēr kopumā, salīdzinot ar pērno gadu, apkalpoto pasažieru skaits lidostā “Rīga” ir ievērojami sarucis: 2020.gada pirmajos septiņos mēnešos apkalpoti vien 1,5 miljoni pasažieru, kas ir vairāk nekā 65% kritums pret pērnā gada attiecīgu periodu.

Lielāko daļu jeb 66% no jūlijā apkalpotajiem pasažieriem pārvadāja nacionālā lidsabiedrība “airBaltic”, 13% - Īrijas zemo cenu aviokompānija “Ryanair”, bet 11% - Ungārijas zemo cenu pārvadātājs “WizzAir”. Pakāpeniski pieaug to pasažieru skaits, kuri lidostu “Rīga” izmanto kā ērtu pārsēšanās punktu tālākam ceļojumam: tranzīta un transfēra pasažieru skaits jūlijā veidoja 24% no kopējā pasažieru skaita. Populārākie galamērķi no Rīgas jūlijā bija Oslo, Londona, Helsinki, Frankfurte un Tallina, bet vispiepildītākie gaisa kuģi bija brīvdienu maršrutos uz Grieķiju, Kipru un Francijas dienvidiem.

Jūlijā lidostā “Rīga” tika apkalpoti 3278 lidojumi, bet kopumā šogad pirmajos septiņos mēnešos vairāk nekā 22 tūkstoši lidojumu – par 55,8% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā.

Visvairāk – 2070 lidojumus – jūlijā izpildīja regulārie pasažieru pārvadātāji, taču nozīmīgu daļu – gandrīz 25% - no kopējā lidojumu skaita veidoja biznesa aviācija un kravu pārvadājumi. Gada septītajā mēnesī lidostā “Rīga” nosēdās un pacēlās 556 biznesa aviācijas gaisa kuģi, bet kravu pārvadātāji veica 243 lidojumus, apkalpošanai Rīgas lidostā nogādājot 2030 tonnas kravu. Kopumā šā gada septiņos mēnešos lidostā “Rīga” apkalpoti 11,9 tūkstoši tonnu kravu – par 23,3% mazāk nekā pagājušajā gadā.

Jūlijā darbību lidostā “Rīga” atsāka Polijas aviokompānija “LOT Polish Airlines” un Norvēģijas zemo cenu aviokompānija “Norwegian”, līdz ar to šobrīd kopumā lidojumus no Rīgas uz 49 galamērķiem nodrošina septiņas aviokompānijas. Pilns aktuālo un plānoto lidostas galamērķu saraksts pieejams mājas lapā www.flyfromriga.lv.

Lidosta atgādina, ka starptautiskie pasažieru lidojumi uz Latviju ir atļauti no valstīm, kur kumulatīvais Covid-19 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju ir zemāks par 25, kā arī no valstīm, kuras ir iekļautas Eiropas Komisijas drošo valstu sarakstā. Valstu saraksts ir pieejams Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā (https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0)un tiek atjaunots reizi nedēļā – piektdienās.

Pasažieriem, kas ieceļo Latvijā no valstīm, kur Covid-19 kumulatīvais 14 dienu saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem ir virs 16, ir obligāti jāievēro 14 dienu pašizolācija.

Visiem pasažieriem, ieceļojot Latvijā, ir jāaizpilda apliecinājums ar apņemšanos ievērot Latvijā noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus un, ja nepieciešams, pašizolāciju. Attiecīgo veidlapu pasažieriem jāaizpilda un jānodod lidojuma laikā gaisa kuģa apkalpei vai lidostā pie izkāpšanas sektora. Anketa latviešu, angļu un krievu valodā pieejama Satiksmes ministrijas mājas lapā (https://www.sam.gov.lv/lv/jaunums/anketa-kuru-aizpilda-persona-kas-iecelo-latvija-izmantojot-starptautisko-parvadataju-pakalpojumus).

Lidosta aicina pasažierus pirms aviobiļešu iegādes pārliecināties, vai lidojums nav plānots no/uz valsti, kura atrodas epidemioloģiski nedrošo valstu sarakstā. Tāpat lidosta atgādina, ka, plānojot doties ceļojumā, pasažieriem rūpīgi jāiepazīstas gan ar lidostas, gan aviokompānijas izvirzītajām epidemioloģiskās drošības prasībām, gan uzturēšanās ierobežojumiem galamērķa valstī.

Arī lidostā “Rīga” ir spēkā pastiprinātas epidemioloģiskas drošības prasības. Uzturoties lidostā “Rīga”, pasažieriem obligāti jānēsā sejas maska. Ieeja terminālī atļauta tikai pasažieriem ar iekāpšanas kartēm – sagaidītāji un pavadītāji terminālī uzturēties nevar. Lidosta aicina pasažierus ievērot distancēšanos tur, kur tas ir iespējams, kā arī regulāri mazgāt un dezinficēt rokas. Lai palīdzētu pasažieriem ievērot šīs prasības, lidostas terminālī ir izvietotas distancēšanās atzīmes, kā arī roku dezinfekcijas aparāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU