DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. jūlijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

TM notiks starpinstitūciju sanāksme par NĪN atcelšanu primārajam mājoklim

Otrdien, 21.jūlijā, Tieslietu ministrijā ir sasaukta starpinstitūciju sanāksme par Tieslietu ministrijas sagatavotajiem likumprojektiem, kas paredz atcelt nekustamā īpašuma nodokli iedzīvotāju primārajam mājoklim, ieviešot neapliekamo minimumu primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā.

Sanāksme par grozījumiem likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” un grozījumiem Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā tiek rīkota ar mērķi apspriest saskaņošanas procesā izteiktos priekšlikumus un iebildumus.
Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsver: “Valdības uzdevums ir pārrēķināt kadastrālās vērtības, bet mūsu priekšlikums atcelt nekustamā īpašuma nodokli primārajam mājoklim. Nodokļu sloga paaugstināšana iedzīvotāju primārajiem mājokļiem nav pieļaujama, tāpēc mēs jau gadu cīnāmies, lai primārajiem mājokļiem ieviestu neapliekamo minimumu. Nepieciešams garantēt iedzīvotāju tiesības uz mājokli un tad pārskatīt nodokļu likmes citiem segmentiem, piemēram, komercēkām. Neapliekamā minimuma ieviešana joprojām ir atkarīga no valdības un Finanšu ministrijas – tā ir visas koalīcijas politiskā izšķiršanās.”

Sanāksmē piedalīsies pārstāvji no Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Labklājības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Rīgas domes Pašvaldību ieņēmumu pārvaldes, Biedrības “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome”, kā arī Valsts zemes dienesta.

Papildu informācija:


Ņemot vērā, ka kadastrālā vērtība ir bāze arī nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinam, Tieslietu ministrija jau pirms gada sagatavoja grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā un likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”, kuri paredz nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu primārajam mājoklim vērtībā līdz 100 000 eiro. Tas nozīmētu, ka, piemēram, primārajam mājoklim ar kadastrālo vērtību 80 000 eiro nekustamā īpašuma nodokļa maksājums būtu 0 eiro, bet mājoklim ar kadastrālo vērtību 120 000 eiro NĪN tiktu rēķināts no 20 000 eiro vērtības. Līdzīgs princips tiktu attiecināts arī uz zemi zem primārā mājokļa, nosakot, ka šajos gadījumos nodokļa aprēķinam izmanto 1/5 daļu no kadastrālās vērtības. Piemēram, ja kadastrālā vērtība ir 10 000 eiro, tad šobrīd nekustamā īpašuma nodoklis ir 150 eiro. Pēc Tieslietu ministrijas piedāvājuma ieviešanas tie būtu 30 eiro.
Pašreiz projektētās kadastrālās vērtības ir nodotas publiskai apspriešanai un pašvaldības un iedzīvotāji ir aicināti iepazīties ar projektu un kadastrālo vērtību pamatojošo informāciju VZD tīmekļvietnē www.kadastralavertiba.lv<http://www.kadastralavertiba.lv> un VZD datu bāzēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU