DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes orķestra video sveiciens “Tiksimies pie ugunskura”

Publicēts pirms 2 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Zemessardzes orķestris sagatavojis Jāņu vakaram veltītu video klipu “Tiksimies pie ugunskura”, aicinot ikvienu doties uz laukiem un piedzīvot latviskus Jāņus.

Humoristiskā veidā video attēlota gatavošanās Jāņu vakaram – ēst gatavošana, tīrīšana, Jāņu zāļu lasīšana, braukšana mežā pēc meijām, kā arī svētku vakars pie ugunskura. Skaņu celiņā apvienotas gan dabas, gan sadzīves skaņas, kas ietērptas vienotā ritma pulsācijā. Tam pievienotas dažādas Jāņu melodijas vai to motīvi. Ieraksta producente un skaņu celiņa autore Inga Meijere atklāj: “Sākumā meklēju skaņas dabā un sadzīvē, kas saistās ar Jāņu svinēšanu īstenā lauku viensētā. Pēc tam ar Zemessardzes orķestra kolēģiem – scenārija autoru Georgu Jāni Kļaviņu un video mākslinieku Ansi Kluci izveidojām mazu video stāstu.”

Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis aicina atgriezties pie tradīcijām, ko latvieši gadu simteņiem ir piekopuši, un uzsver: “Jāņi latviešiem jau izsenis ir bijis laiks, kurā attīrīties, uzlādēties un smelties spēku. Tas ir laiks, kad saplūst ar dabu un svinēt vasaras pilnbriedu.”

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Orķestra uzdevums ir Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Vācijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar Zemessardzes kori “Stars”, populāriem solistiem, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri.

“Tiksimies pie ugunskura”

Saite uz video: https://youtu.be/nt7ahytLOak

Producente: Inga Meijere

Scenārists, režisors: Georgs Jānis Kļaviņš

Skaņu noformētāja, komponiste: Inga Meijere

Skaņu režisors: Andis Karelis

Video mākslinieks: Ansis Klucis

Montāžas režisore: Inga Meijere

Video operatori: Ansis Klucis, Georgs Jānis Kļaviņš

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU