DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes inženieri sniedz atbalstu ūdenstorņa demontāžā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Šodien, 19. jūnijā, Jēkabpils novada Vandānos 1.Rīgas brigādes Inženieru rotas karavīri veiks ūdenstorņa spridzināšanu.

Nacionālie bruņotie spēki ir parakstījuši vienošanos ar Jēkabpils domi par apmācības organizēšanu, kuras laikā inženieri, izmantojot spridzināšanas metodi, demontēs Jēkabpils novada pašvaldības ūdenstorni.

Zemessardzes uzdevums ir turpināt attīstīt kaujas inženieru spējas. To ietvarā Zemessardzes 1.Rīgas brigādes Inženieru rota veic personāla teorētisko un praktisko apmācību objektu spridzināšanā, kas iekļauj arī dažādu infrastruktūru demontāžu ar spridzināšanas metodi. Infrastruktūras spridzināšanas apmācība notiek ciešā sadarbībā ar civilajām organizācijām, kuru rīcībā ir pieejami nojaukšanai paredzēti infrastruktūras objekti, kas atbilst apmācību mērķiem.

Zemessardze ir lielisks piemērs Latvijas pilsoņu brīvprātīgai iesaistei mūsu valsts aizsardzībā, kas ir visas mūsu sabiedrības kopēja atbildība. Zemessardze – tā ir iespēja ikvienam Latvijas pilsonim saliedētā komandā ne tikai apgūt militārās pamatiemaņas, bet arī iegūt noderīgas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju. Vienlaikus dienests Zemessardzē ir iespēja uzlabot savu vispārējo fizisko sagatavotību, veselību un paplašināt savu redzesloku, piedaloties militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, bez kriminālās sodāmības, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātam jāsazinās ar dzīves vai studiju vietai tuvāko Zemessardzes vienību, zvanot uz tālruņa numuru 1811, rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā. Uzzini vairāk tīmekļvietnē www.zs.mil.lv!

Būt gatavam rītdienai nozīmē visu uzsākt šodien. Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU