DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. jūnijā, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs preses konferencē iepazīstinās ar bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”

Trešdien, 3. jūnijā, plkst. 12.00 Aizsardzības ministrijā notiks preses konference, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks iepazīstinās ar Aizsardzības ministrijas sagatavoto bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”, kas, sākot ar 3. jūniju, būs elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv”.

“Lai gan iecere izdot šādu bukletu bija tikai rudenī, Covid-19 pandēmija izgaismoja nepieciešamību pēc skaidras informācijas par rīcību krīzes situācijā jau tagad. Esmu izvēlējies nodot Latvijas iedzīvotājiem bukleta elektronisko versiju, kas ļaus sabiedrībai ne tikai sagatavoties krīzes situācijām, bet arī informēs par nepieciešamajiem soļiem krīzes gadījumā,” norāda aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Bukleta mērķis ir sniegt praktiskās zināšanas ikvienam Latvijas iedzīvotājam par to, kā uzlabot savu un savu tuvinieku gatavību krīzes situācijām. Bukletā atrodami ieteikumi, piemēram, par to, kā salikt ārkārtas gadījumu somu, kādiem pārtikas produktiem un medikamentiem jābūt mājās un kā atpazīt atbildīgos valsts dienestus, kuri krīzes gadījumā veiks evakuāciju, sniegs medicīnisko palīdzību un atbildēs par sabiedrisko kārtību.

Buklets sagatavots trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, lai tajā atrodamais saturs būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Bukleta simbols ir starptautiski atzītais standarts “72 stundas” jeb trīs diennaktis, kuru laikā iedzīvotājiem pašiem jāspēj nodrošināt sevi līdz brīdim, kad iesaistās atbildīgie dienesti.

Bukletu Aizsardzības ministrija izstrādājusi ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts policiju un Valsts robežsardzi, kā arī citiem sadarbības partneriem un nevalstiskajām organizācijām. Buklets sagatavots, ieviešot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt visas sabiedrības iesaisti krīzes plānošanā un pārvarēšanā.

Iestāžu, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu ievērībai!

Aizsardzības ministrija aicina ikvienu iestādi, nevalstisko organizāciju un uzņēmumu sniegt ieguldījumu valsts aizsardzībā un kļūt par 72 stundu vēstnesi –  izplatīt šo bukletu elektroniski, iekļaut informāciju savā mājas lapā un dalīties ar šo informāciju. Aicinājums sākot ar 3. jūniju būs izvietots Aizsardzības ministrijas vietnē www.mod.gov.lv, un nepieciešams pieteikties uz 72stundas@mod.gov.lv.

Iestādes, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas bukletu izvietojušas savās vietnēs, aicinātas dalīties ar šo informāciju sociālo mediju kontos, lietojot tēmturi  #72hvēstnesis.

Iedzīvotāju ievērībai!

Sākot ar 3. jūniju, buklets “Kā rīkoties krīzes gadījumā” būs elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv”: www.sargs.lv. Buklets būs pieejams trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, lai tas būtu saprotams un nepastarpināti pieejams ikvienam Latvijas iedzīvotājam.

Aizsardzības ministrija aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kurš iepazinies ar bukletu, parūpēties arī par saviem tuviniekiem un iepazīstināt ar to arī līdzcilvēkus – vecākus, vecvecākus, kaimiņus, kam nav iespēju piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem. Dalies ar iespaidiem sociālajos tīklos, lietojot tēmturus #drošiirzināt, #72stundas, #esmugatavs72h un #sargslv !

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU