DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Telekomunikācijas

Pašvaldības aicinātas piedalīties Eiropas Komisijas konkursā WiFi4EU

Satiksmes ministrija aicina pašvaldības pieteikties Eiropas Komisijas izsludinātajā konkursā  WiFi4EU finansējuma garantijas kuponiem ("vaučeriem") 15 000 EUR vērtībā. Kupons ļaus uzvarējušajām pašvaldībām izveidot bezmaksas Wi-Fi tīklus publiskās telpās.

Pēdējais - ceturtais uzsaukums WiFi4EU programmā būs aktīvs no 2020. gada 3. jūnija plkst. 14.00 līdz 4. jūnija plkst. 18.00 (Latvijas laika zona).

Lai pielāgotos strauji mainīgajām pašvaldību vajadzībām Covid-19 krīzes laikā, aicinājums, kas iepriekš tika plānots 2020. gada martā, tika atlikts.

Kopumā atbalstu jau ir saņēmušas apmēram 30 000 pašvaldību Eiropas Savienībā ar mērķi veicināt vietējo e-komercijas ekonomiku, atbalstīt tūrismu un palielināt vietējo sabiedrisko pakalpojumu pieejamību.

Ņemot vērā interesi par šo iniciatīvu un lai nodrošinātu, ka visi pieejamie kuponi tiek piešķirti, šim konkursam tika atcelts piešķiramo kuponu limits katrai dalībvalstij.

Pirms pieteikšanās pašvaldībai nepieciešams iepriekš reģistrēties WiFi4EU portālā: https://wifi4eu.ec.europa.eu/ .

Papildu informāciju par WiFi4EU programmas darbību un pieteikšanos var uzzināt Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē: https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/wifi4eu-bezmaksas-bezvadu-internets-eiropiesiem?lang=lv .

Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā WiFi4EU ir veicinājis savienojumu noturības veidošanu, atbalstot bezmaksas Wi-Fi piekļuves punktu uzstādīšanu publiskās telpās, ieskaitot slimnīcās (18% instalāciju) un skolās (37,5%). Tas ir būtiski, jo krīzes situācijā piekļuve ātrdarbīgam, uzticamam un drošam internetam ir īpaši svarīga.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU