DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

CVK reģistrē parakstu vākšanai grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) otrdien, 2020. gada 14. aprīlī, reģistrēja parakstu vākšanai iniciatīvas grupas – politisko partiju apvienības “Jaunā Saskaņa” – iesniegto likumprojektu “Grozījumi likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām””. Grozījumi likumā paredz noteikt par svētku dienu 9. maiju kā Brīvās Eiropas dienu.

Pieņemot lēmumu par likumprojekta reģistrēšanu, CVK jāvērtē, vai iesniedzējs atbilst likuma “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” prasībām, proti, ir likumā noteiktā kārtībā reģistrēta politisko partiju apvienība, kā arī to, vai iesniegtais likumprojekts pēc formas un satura ir pilnībā izstrādāts. Savukārt CVK kompetencē neietilpst vērtēt, vai likumprojekts ir atzīstams “par labu un vēlamu”. Tas ir vēlētāju izšķiršanās jautājums. Parakstīties par likumprojekta ierosināšanu vēlētāji varēs 12 mēnešus - no 2020. gada 15. aprīļa līdz 2021. gada 14. aprīlim.

Parakstu vākšanas kārtība paredz, ka parakstīties par CVK reģistrētām vēlētāju iniciatīvām vēlētāji var elektroniski, portālā “Latvija.lv”, pašvaldību parakstu vākšanas vietās – dzīvesvietas deklarēšanas iestādēs, bāriņtiesās, kuras veic notariālas darbības, pie pagastu vai pilsētu pārvalžu vadītājiem, kā arī pie zvērinātiem notāriem. Par paraksta apliecināšanu pašvaldībās un pie notāriem jāmaksā valsts nodeva, parakstīšanās portālā “Latvija.lv” vēlētājiem ir bez maksas.

Satversmē ir noteikts, ka ne mazāk kā vienai desmitai daļai vēlētāju ir tiesība iesniegt Valsts prezidentam pilnīgi izstrādātu likumprojektu, kuru prezidents pēc tam nodod izskatīšanai Saeimai.

Vairāk informācijas par parakstu vākšanas kārtību – CVK interneta vietnē www.cvk.lv sadaļā “Vēlētāju iniciatīvas”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU