DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījumi notiks datorizēti

Otrdien, 7. aprīlī, Ministru kabinets (MK) pieņēma MK noteikumus “Ieroču un munīcijas aprites kvalifikācijas pārbaudījuma saturs un norises kārtība, un valsts nodevas apmērs un maksāšanas kārtība”.

MK noteikumi paredz atteikties no kvalifikācijas pārbaudījuma kārtošanas mutvārdos, nosakot, ka kvalifikācijas pārbaudījumu kārto datorizēti. Noteikumi nosaka, ka kvalifikācijas pārbaudījumā persona secīgi atbild uz 40 jautājumiem, izvēloties atbildi no piedāvātajiem atbilžu variantiem. Atbilžu sniegšanai atvēlētais laiks ir 40 minūtes, ko fiksē dators.

Kvalifikācijas pārbaudījums ir nokārtots, ja, kārtojot pārbaudījumu, persona ir pieļāvusi ne vairāk par četrām nepareizām atbildēm vai neatbildētiem jautājumiem.

Ziņas par personām, kuras datorizēti būs nokārtojušas kvalifikācijas pārbaudījumu, Valsts policija tāpat kā līdz šim reģistrēs Licenču un sertifikātu reģistrā, bet apliecību par kvalifikācijas pārbaudījuma nokārtošanu neizsniegs.

Modernizējot kvalifikācijas pārbaudījuma norises kārtību, pārejot no kvalifikācijas pārbaudījuma kārtošanas mutvārdos uz kvalifikācijas pārbaudījuma kārtošanu datorizēti, būs nepieciešams laiks datorizētā testa jautājumu izstrādei un sistēmas testēšanai. Tādējādi MK noteikumi nosaka, ka noteikumu normas, kas attiecas uz kvalifikācijas pārbaudījuma kārtošanu datorizēti, proti, noteikumu 18., 19. un 20. punkts stājas spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU