DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. aprīlī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Kariņš: visiem kopīgi ievērojot ierobežojumus un epidemiologu norādījumus, nosargāsim dzīvības

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 2. aprīlī, uzrunājot Saeimu jautājumā par Jāņa Vitenberga apstiprināšanu amatā, uzsvēra, ka sabiedrības veselības un dzīvību nosargāšanai un normāla dzīves ritma atjaunošanai ir svarīgi, lai visi iedzīvotāji ievērotu valdības ieviestos ierobežojumus un epidemiologu norādījumus.

“Lai mēs varētu atgriezties normālā dzīves ritmā, ir ļoti svarīgi katram valsts iedzīvotājam uztvert visus ierobežojumus un epidemiologu ieteikumus nopietni. Sekojot šīm norādēm, mēs sargāsim savu veselību, savu tuvinieku veselību, savu kaimiņu, savu pilsētu un pagastu iedzīvotāju veselību un arī glābsim cilvēku dzīvības,” uzsvēra K. Kariņš.

Ministru prezidents pauda, ka valdība ir ieviesusi dažādus ierobežojumus, kas attiecas gan uz sabiedrību kopumā, gan uz uzņēmējdarbību, lai ierobežotu Covid- 19 izplatību Latvijā. Tāpat valdība ir pieņēmusi virkni lēmumu, lai palīdzētu uzņēmumiem un darba devējiem “pārziemot” krīzes laiku.

“Šajos apstākļos valdība strādā nepilnā sastāvā, bez ekonomikas ministra. Valdībai ir nepieciešams ekonomikas ministrs, jo ļoti daudzi lēmumi, kuri ir jāpieņem, ir saistīti tieši ar ekonomikas un uzņēmējdarbības jomu. Mums arī jādomā par to, kā, no ekonomiskā viedokļa, iziesim ārā no krīzes. Tāpēc mums ir vajadzīgs pilntiesīgs, ar Saeimas balsojumu apstiprināts ekonomikas ministrs,” teica K. Kariņš, informējot, ka apstiprināšanai ministra amatā virza valdību veidojošās partijas KPV LV kandidātu, Saeimas deputātu, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāju Jāni Vitenbergu.

Saeima šodien ar vairākuma balsojumu apstiprināja J. Vitenbergu ekonomikas ministra amatā. Viņš šodien jau kā ministrs piedalās Ministru kabineta ārkārtas sēdē attālinātā režīmā.

Labs saturs
Pievienot komentāru

Covid-19 ierobežojošie pasākumi

 

Līdz 7. februārim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija.

 

 

 

Tas ir īpašs tiesiskais režīms, kura laikā Ministru kabinets var likumā noteiktajā kārtībā un apjomā ierobežot institūciju, fizisko un juridisko personu tiesības un brīvības, kā arī uzlikt tām papildu pienākumus, lai novērstu valsts apdraudējumu. Saeima var noraidīt pieņemtos valdības lēmumus.

 

Ministru kabineta rīkojums Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Visi tiesību akti, kas attiecas uz Covid-19, vienkopus Likumi.lv.

Žurnāla "Jurista Vārds" publikāciju izlase brīvpieejā - cīņas ar pandēmiju juridiskie aspekti.

 


LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU