DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2020
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas pārstāvji DĀR vienojas turpināt sarunas par palīdzības līgumu krimināllietās

2020. gada 27. un 28. februārī darba vizītē Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) uzturējās Latvijas nerezidējošais vēstnieks šajā valstī Raimonds Jansons un Ārlietu ministrijas padomniece – Konsulāri tiesisko jautājumu nodaļas vadītāja Dagnija Lāce-Ate. Vizītes laikā notika tikšanās ar DĀR Ārlietu un starptautisko attiecību ministrijas Konsulārā departamenta un Centrālās un Austrumeiropas, Baltijas un Ziemeļvalstu departamenta amatpersonām, Tieslietu un konstitucionālās attīstības ministrijas amatpersonām, kā arī Eiropas Savienības pārstāvniecības un Lietuvas Republikas vēstniecības vadību.

Sekojot Latvijas aicinājumam veidot tiesību instrumentu, kas ļautu efektīvāk sadarboties amatpersonām un salāgot atšķirīgu tiesību sistēmu nosacījumus, DĀR amatpersonas piekrita turpināt sarunas par tiesiskās palīdzības līguma noslēgšanu abām valstīm pieejamā apjomā. Līdzšinējā DĀR prakse ir atturēties no tiesiskās palīdzības līgumu slēgšanas krimināllietās.

Tāpat Latvijas un DĀR amatpersonas vienojās atsākt sarunas par starpvaldību nolīguma par bezvīzu režīmu diplomātisko un dienesta pasu turētājiem noslēgšanu, kas ievērojami atvieglos plašākas sadarbības izveidi abu valstu starpā.

Runājot par iespēju noteikt bezvīzu ieceļošanu DĀR Latvijas valstspiederīgajiem, DĀR amatpersonas informēja, ka tuvākajos gados tiek plānots atvieglot vīzu saņemšanas procesu, ieviešot e-vīzu sistēmu. Tā tiks attiecināta arī uz to Eiropas Savienības dalībvalstu, tai skaitā Latvijas, pilsoņiem, kuriem ieceļošanai DĀR nepieciešama vīza.

Tāpat tika apspriestas praktiskas iespējas sekmīgai konsulārās palīdzības nodrošināšanai DĀR Latvijas valstspiederīgajiem.

Puses apmainījās viedokļiem par savstarpēja atbalsta iespējām starptautiskās organizācijās un kopīgām interesēm starptautiskās un reģionālās sadarbības formātos, īpašu uzmanību pievērošot tādiem globāli nozīmīgiem jautājumiem kā starptautisko tiesību ievērošana, ekonomiskās nevienlīdzības pārvarēšana un sieviešu līdztiesības veicināšana.

Tāpat vizītes laikā tika veikti nepieciešamie priekšdarbi Latvijas pārstāvības DĀR atjaunošanai goda konsula līmenī.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU