DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latviski pieejams mācību materiāls jauniešu avotkritikas prasmju uzlabošanai

Lai veicinātu Latvijas jauniešu avotkritikas prasmes UNESCO Latvijas Nacionālā komisija aicina izmantot Zviedru institūta radīto materiālu vidusskolēniem “Fake ≠ fact”, kurš no šodienas ir pieejams latviešu valodā.

“Fake ≠ fact” tiek aplūkoti dažādi naratīva veidošanas paņēmieni un kā tajos atpazīt manipulāciju, kas radīta, lai slēptu nepatiesu un maldinošu informāciju. Tas māca informācijas avota un propagandas kritisku izvērtēšanu un iepazīstina ar paņēmieniem, kas palīdz identificēt informācijas avotu.

Rokasgrāmatā iekļautas trīs nodarbības: avota kritiska izvērtēšana, propagandas paņēmieni un filmas uzņemšana. Pirmajā nodarbībā uzmanība tiek pievērsta vispārīgiem avotkritikas jautājumiem. Otrajā nodarbībā tuvāk tiek aplūkota propagandas saistība ar avotkritiku. Savukārt trešā nodarbība ir veltīta skolēnu propagandas filmas izveidošanai.

Mācību materiālu, kuru aktīvi izmanto jau vairākās Eiropas valstīs, veido rokasgrāmata skolotājiem un tematiskā izstāde “Fake ≠Fact Info Lab”, kura no 1. līdz 31. martam būs aplūkojama Kuldīgas Galvenajā bibliotēkā, pēc tam turpinot savu ceļu uz citām Latvijas bibliotēkām.

Mācību materiāla izmantošanas izvērtējums notiks 18. aprīlī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, semināra „Film and Media for Education” ietvaros, bet materiāls izmantojams mācību procesā arī pēc tam.

Rokasgrāmata ar otrajai nodarbībai paredzētājām prezentācijām latviešu valodā pieejama: http://ejuz.lv/fakefact.

Lai apliecinātu savu interesi īstenot nodarbības, aicinām pieteikties, aizpildot veidlapu: https://forms.gle/FT6uotDCCUaa8Y8f9.

Vairāk par materiālu “Fake ≠ fact” (angļu valodā):
https://sharingsweden.se/toolkits/introducing-source-criticism-classroom/

Projektu atbalsta Zviedru institūts, Zviedrijas vēstniecība Rīgā, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU