DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Atbalsts remigrantiem, pārceļoties uz dzīvi Valmierā

Lai veicinātu remigrāciju, sadarbību ar diasporas organizācijām, sniegtu informatīvu atbalstu iedzīvotājiem, kuri apsver iespēju pārcelties uz dzīvi Valmierā, no 2019.gada janvāra Valmieras pilsētas pašvaldībai ir savs remigrācijas koordinators. Ar 2020.gada februāri šos pienākumus pilda Apmeklētāju pieņemšanas centra klientu konsultante Vita Kareļkova.

Pirms lēmuma pieņemšanas par dzīvesvietas maiņu, cilvēkiem ir daudz dažādu jautājumu ne vien par darba un dzīvesvietas iespējām, bet arī par pieejamajiem pakalpojumiem, transportu, izglītības iespējām bērniem, veselības aprūpi un citām sadzīviskām tēmām. Remigrācijas koordinators ir atbalsta persona, ar kuru sazināties par neskaidrajiem jautājumiem, ko grūtāk iegūt attālināti. Nereti tieši personiskā saskarsme ir izšķiroša, lai cilvēki justos pārliecināti, ka atgriešanās Latvijā un dzīvesvieta Valmierā ir īstā un labākā izvēle viņu un viņu ģimenes labklājībai. “Valmiera ir vieta, ko par mājām izvēlas arvien vairāk remigrantu, tādēļ esam atbildīgi, lai viņi šeit spētu ātri iejusties, būtu informēti par pieejamajiem pakalpojumiem, iespējām un justos kā mājās,” norāda Vita Kareļkova.

Ja Jums ir zināmi cilvēki, kuriem pēc ilgstošas prombūtnes būtu interese atgriezties uz dzīvi Valmierā, informējiet par šo iespēju sazināties ar Valmieras remigrācijas koordinatori pa tālruni 64207121 vai e-pastā vita.karelkova@valmiera.lv. Tāpat cilvēki, kuri apsver pārcelšanos uz Valmieru vai ir to jau izdarījuši, un kuriem ir priekšlikumi, kā veiksmīgāk veidot pieredzes un informācijas apmaiņu remigrācijas jautājumos, aicināti dalīties ar idejām, rakstot remigrācijas koordinatorei.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU