DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2020
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Latvijas un Kuveitas valdības slēgs līgumu par sadarbību kultūrā

11. februāra valdības sēdē apstiprināti noteikumi, kas paredz līguma slēgšanu starp Latvijas Republiku un Kuveitas Valsti par sadarbību kultūras un mākslas jomā.

Atsaucoties Kuveitas puses iniciatīvai, Latvijas Kultūras ministrija ir izstrādājusi projektu  starpvaldību līgumam, lai veicinātu turpmāku abu valstu sadarbības attīstību. Līgums radīs nepieciešamo tiesisko bāzi kopēju projektu veidošanai nākotnē mūzikas, literatūras un tulkošanas, vizuālās un lietišķās mākslas, kino, arhitektūras un dizaina, muzeju, bibliotēku, arhīvu, tautas mākslas, kā arī citās kultūras un mākslas jomās. Tas veicinās arī tiešu kontaktu nodibināšanu un sadarbību starp abu valstu kultūras iestādēm, kultūras jomā iesaistīto profesionāļu apmaiņu un dalību kultūras pasākumos, kas tiek rīkoti abās valstīs. Līguma ietvaros paredzēta sadarbība arī starp kultūras mantojuma aizsardzības iestādēm, muzejiem un bibliotēkām.

Latvijas un Kuveitas sadarbība ir aizsākusies jau kopš pirmajiem Latvijas neatkarības atgūšanas gadiem, taču kultūras jomā tā līdz šim nav izpaudusies. Kuveita  ir valsts ar augstu labklājības līmeni, kas velta lielu uzmanību kultūras projektu īstenošanai. Viens no jaunākajiem vērienīgajiem projektiem ir Kuveitas Nacionālais kultūras rajons (Kuwait National Cultural District), kurā atrodas muzeji, mākslas galerijas, koncertzāles un Operas nams. Interesi par sadarbību ar Latviju ir izrādījis arī Kuveitas Pētniecības un studiju centrs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU