DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. februārī, 2020
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūrpolitika

Sabiedrības integrācijas fonds: izsludināts konkurss nacionālā līmeņa mediju atbalstam

Publicēts pirms 3 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No šodienas, 11.februāra, nacionālā līmeņa mediji var iesniegt savus projektus Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) izsludinātajā konkursā. Programmā „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” tiks atbalstīti nekomerciāla un sabiedriski nozīmīga satura radīšana medijos par kopējo finansējumu 733 159 eiro apmērā.

Mediju nozīme un radītā satura ietekme uz sabiedrību laika gaitā ir nostiprinājusi savas pozīcijas. Valsts uzdevums ir atbalstīt un stiprināt mediju telpu, veicinot mediju atbildību un kvalitatīva satura izveidi, kas saliedē sabiedrību un stiprina arī Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kā arī kritisko domāšanu.

Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs uzsver: „Atbalsts kvalitatīva satura veidošanai Latvijas medijos sekmē mediju vides daudzveidību, veicina iedzīvotāju medijpratības attīstību, kā arī stiprina Latvijas informatīvās telpas drošību. Mediju atbalsta fonda ietvaros lielākais atbalsts tiks sniegts pētnieciskajai un analītiskajai žurnālistikai, kā arī melu dekonstrukcijas un medijpratības tematikai, tādējādi uzsverot kvalitatīva un analītiska satura nozīmi pastāvošajos informatīvās vides apstākļos.”

SIF no 2017.gada strādā ar Mediju atbalsta fonda (MAF) programmām un 3 gadu laikā ir atbalstījis 74 projektus. Programmas ietvaros tapuši izglītojoši raidījumi, saturs sabiedrības medijpratības stiprināšanai, atbalstīta pētnieciskā un analītiskā žurnālistika.

SIF direktore Zaiga Pūce norāda: “Līdzšinējā pieredze īstenojot Mediju atbalsta fondu tieši nacionāla līmeņa medijiem mums ir ļoti noderīga, gan domājot par ērtākas un uz klientiem orientētas pieejas ieviešanu projektu administrēšanā, gan arī pārņemot no VRAA reģionālo mediju atbalsta programmu. Mūsu uzdevums ir palīdzēt medijiem pēc iespējas efektīvākā veidā gūt atbalstu nepieciešamā satura veidošanā un palīdzēt Kultūras ministrijai maksimāli efektīvi novirzīt MAF piešķirto finansējumu Mediju politikas mērķu sasniegšanai.”

No šodienas tiek pieņemti projektu pieteikumi programmā „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”.

Programmas mērķis ir atbalstīt medijus sabiedriski nozīmīga satura veidošanā un stiprināt nacionālo kultūrtelpu latviešu valodā, atbalstot nekomerciālas, sabiedriski nozīmīgas žurnālistikas radīšanu medijos, kuras uzdevumi ir stiprināt Satversmē noteiktās vērtības, valstisko apziņu, latvisko kultūrtelpu, kritisko domāšanu, veicināt mediju atbildīgumu un kvalitāti, kā arī sabiedrības saliedētību uz latviešu valodas pamata. Konkursa ietvaros atbalsts paredzēts projektiem 9 kategorijās:

1.       Melu dekonstrukcija un medijpratība;

2.       Mediju kritika;

3.       Pētnieciskā un analītiskā žurnālistika;

4.       Mazākumtautības;

5.       Sabiedriski politisko un kultūras procesu analīze;

6.       Diasporas mediji;

7.       Latvijas mediji diasporai;

8.       Personas ar invaliditāti;

9.       Latviešu mūzika.

Projektu iesniegšanas termiņš ir 10.marts un tos var iesniegt elektroniska dokumenta formā, personīgi vai pa pastu.

2020.gadā SIF administrēs arī programmu reģionālo mediju atbalstam. Konkurss tiks izsludināts 25.februārī un ar tā nosacījumiem varēs iepazīties mājas lapā www.sif.gov.lv

Programma tiek īstenota, sadarbojoties ar Kultūras ministriju.

Projektus konkursam var pieteikt mediju satura veidotāji. Detalizētu informāciju par konkursa nosacījumiem un prasībām aicinām skatīt SIF tīmekļvietnē – konkursa nolikumā un pieteikuma veidlapās (šeit).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU